Nejasná bilance: Záchranáři pátrají po dalších obětech neštěstí v Bavorsku

Celkový počet obětí úterní čelní srážky vlaků v Bavorsku zůstává nadále nejasný. Německá agentura DPA opravila svou dnešní informaci, že záchranáři našli jedenáctého mrtvého, podle ní zatím není osud posledního pohřešovaného jasný. Úterní nehoda byla nejhorším železničním neštěstím v Bavorsku za víc než 40 let, kromě desítky mrtvých bylo asi 80 lidí zraněno.

 Nehoda vlaku v Bavorsku (9. února 2016)
10.2.2016 9:12   |  

Mluvčí policejního ředitelství v Rosenheimu sdělil DPA, že informace z dnešního rána o nalezení a vyproštění další oběti z trosek není pravdivá. „Deset mrtvých (žádné zvýšení se již neočekává), žádná pohřešovaná osoba, vyšetřování kriminální policie pokračuje,“ uvedlo policejní ředitelství v 08:15 SEČ na twitteru.

Záchranáři na místě však podle DPA předpokládají, že se v troskách nachází ještě jedna osoba a není naživu. Právě záchranáři ráno informovali o nalezení těla pohřešovaného.

Nehoda se stala v úterý ráno u městečka Bad Aibling asi 50 kilometrů jihovýchodně od Mnichova, a to na lokální trati mezi Holzkirchenem a Rosenheimem. Několik vagonů po nárazu vykolejilo.

Příčina neštěstí zatím není známa. Podle zdroje agentury DPA se ale na základě prvních výsledků vyšetřování zdá pravděpodobné, že šlo o lidské selhání. Kdo konkrétně by mohl být za tragédii zodpovědný, ale jasné není.


Čtěte také:

Při srážce vlaků v Bavorsku zahynulo deset lidí, 80 bylo zraněno

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web