Němci zadrželi teroristickou skupinu, chtěla odpalovat mešity i ubytovny

Německé státní zastupitelství dnes obžalovalo tři muže a jednu ženu, kteří údajně vybudovali krajně pravicovou teroristickou skupinu a plánovali útoky na mešity a ubytovny pro uprchlíky. Činnost organizace s názvem Oldschool Society úřady sledovaly od jara 2014. Materiál na výrobu výbušniny si její členové dovezli prý z Česka.

Migranti na nádraží v německém Pasově, ilustrační foto
13.1.2016 16:25   |  

Teroristická skupina podle nejvyššího státního zástupce Petera Franka plánovala k útokům na mešity a ubytovny pro žadatele o azyl použít výbušniny. K cílům obžalovaných patřili rovněž němečtí přívrženci salafismu, radikálního myšlenkového směru, který prosazuje návrat k raným formám islámu.

První atentát chtěli členové Oldschool Society údajně spáchat loni v květnu. V České republice se jim prý podařilo koupit velké množství zábavní pyrotechniky, kterou chtěli využít pro výrobu výbušniny. Aby zvýšili její účinnost, chtěli do bomby přidat i hřebíky. Zatčením tvrdého jádra skupiny, takzvané „tajné rady“, v saském městě Borna nedaleko Lipska na počátku loňského května se policii podařilo atentát zmařit.

Dobrá organizace

Muži ve věku 57, 47 a 40 let a 23letá žena čelí mimo jiné obžalobě z členství v teroristické organizaci. Skupina byla podle policie dobře organizovaná, měla svého předsedu a místopředsedu, obžalovaná žena byla zapisovatelkou a vybírala také členské příspěvky. Jeden z obžalovaných mužů získal funkci tiskového mluvčího.

Dohromady se skupina údajně dala na Facebooku. Sami sebe tu označili za „společenství stejně smýšlejících lidí, kteří nepovažují respekt, loajalitu, čest, bratrství a toleranci jen za prázdnou frázi, ale těmito ctnostmi žijí“. Jejich heslem bylo „návrat ke kořenům, ke starým tradicím“. Soud bude jejich případ projednávat v Mnichově.


Čtěte také:

Němečtí stavbaři mají zakázkové knihy plné i díky uprchlíkům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web