Německo letos zaregistruje přes milion imigrantů

V Německu bude v končícím roce nově zaregistrováno dohromady kolem 1 090 000 uprchlíků. Informoval o tom list Sächsische Zeitung s odvoláním na oficiálně nezveřejněné vládní údaje. Ministerstvo vnitra zatím statistiku zatím nekomentovalo.

Uprchlický tábor v německém Heidenau
30.12.2015 15:45   |  

Odhadovaný počet uprchlíků zaregistrovaných za celý končící rok odpovídá všeobecnému očekávání, že číslo lehce překročí jeden milion. Německá vláda přitom původně odhadovala počet migrantů, kteří letos přijdou do Německa, na 800 tisíc.

Už začátkem prosince byl v registračním systému EASY zaznamenán miliontý uprchlík, který letos přišel do Německa. Za celý loňský rok přitom německé úřady zaregistrovaly 238 676 běženců.


Čtěte více: Německo letos deportovalo 15 tisíc migrantů. Je to jen zlomek, přiznávají politici


Německo je hlavní cílovou zemí pro uprchlíky, kteří nyní v nebývalém množství přicházejí do Evropské unie především z konfliktních oblastí Blízkého východu a severní Afriky.

Nejhlasitějším zastáncem pomoci uprchlíkům je kancléřka Angela Merkelová, která za to sklízí nejen chválu, ale i kritiku. Německé úřady koncem srpna přestaly vůči běžencům ze Sýrie uplatňovat společnou evropskou azylovou politiku a přestaly je vracet do zemí, v nichž poprvé vstoupili na území EU. Počátkem listopadu ale Německo oznámilo, že syrské běžence začne opět vracet.


Čtěte také:

Do Evropy letos připlul milion migrantů. Čtyři tisíce cestou zemřely

Spolkové země dají na migraci 17 miliard eur, zřejmě to bude málo

Rada Evropy: Chování evropských zemí k imigrantům je katastrofální

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web