Německo shání až 3,3 miliardy eur navíc na integraci migrantů | E15.cz

Německo shání až 3,3 miliardy eur navíc na integraci migrantů

Německo shání až 3,3 miliardy eur navíc na integraci migrantů
Syrská rodina na cestě do Německa
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Částku mezi 1,8 miliardy až 3,3 miliardy eur (49 miliard až 89 miliard korun) bude Německo v příštím roce potřebovat navíc na pokrytí sociálních nákladů spojených s přijetím migrantů a jejich integrací na pracovním trhu, uvedla německá ministryně práce a sociálních věcí Andrea Nahlesová. V roce 2019 tyto náklady vzrostou prý až na sedm miliard eur (189 miliard korun).

Nahlesová podle agentury DPA o dodatečných finančních potřebách svého úřadu již informovala i ministra financí Wolfganga Schäubleho. Požadovaná částka ho prý nijak výrazně nepřekvapila. Rozhodující pro její konečnou výši budou nadcházející jednání o státním rozpočtu na rok 2016.

Podle dosavadních prognóz přibude v Německu příští rok 240 a 460 tisíc lidí, kteří budou oprávněni přijímat nějakou formu sociální pomoci.

Rakousko řeší, jak přesvědčit střední Evropu k přijímání uprchlíků

Týkat se to bude především lidí hledajících práci. Asi 175 tisíc až 335 tisíc z nich bude schopno si práci skutečně najít. Na rok 2019 odhady počítají až s milionem lidí s nárokem na pomoc v sociální nouzi.

„I my z toho ale budeme něco mít,“ zdůraznila Nahlesová. „Na přistěhovalectví jsme totiž odkázaní,“ dodala. Už dnes podle ní některé regiony Německa pociťují výrazný nedostatek pracovních sil.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!