Německu hrozí i letos zpožďování azylového řízení

Německu hrozí, že se i letos bude zpožďovat rozhodování o udělení azylu přicházejícím uprchlíkům. Deníku Passauer Neue Presse to řekl šéf Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) Frank-Jürgen Weise. Jeho úřad má podle něj kapacitu vyřídit letos nanejvýš půl milionu nových žádostí o azyl, od začátku roku ale do země dorazilo už 150 tisíc běženců.

 Uprchlíci v Německu
3.3.2016 11:34   |  

BAMF, který měl původně 3500 pracovníků, za posledního půl roku přijal 1200 nových zaměstnanců a do poloviny letošního roku by mělo přijít dalších 1600. I přes personální posílení ale hrozí zdržování azylového řízení, zejména kvůli nevyřízeným žádostem z dřívějška.

„Vycházíme z toho, že v zemi je nyní 300 až 400 tisíc uprchlíků, kteří ještě žádost o azyl nepodali. K tomu je tu ještě 370 tisíc starých žádostí, o nichž musíme rozhodnout,“ řekl Weise.


Čtěte také: Do Německa letos pustíme méně imigrantů, zopakovala Merkelová


Podle jeho slov tak má BAMF kapacitu vyřídit letos nanejvýš půl milionu nových žádostí o azyl. „Všechno, co bude navíc, bude znamenat nové zahlcení. Vyřízení těchto žádostí budeme muset přesunout do roku 2017,“ řekl Weise.

Šéf BAMF chce rychlejší deportace

Šéf BAMF se také vyslovil pro rychlejší deportace těch běženců, kteří v zemi azyl nedostanou. „Musí to být důsledné. Pokud nejsou splněny podmínky udělení azylu, nemůže být (pro uprchlíky) žádná perspektiva pobytu v Německu. Jinak se vytratí pochopení pro přijetí těch, kteří skutečně ochranu potřebují,“ řekl Weise.

V současnosti podle BAMF přichází do Německa především uprchlíci z válečných oblastí na Blízkém východě. Syřané a Iráčané tvoří 60 procent všech příchozích. Podle úřadu se v posledních týdnech také prudce snížil počet běženců ze zemí severní Afriky. Vláda v lednu rozhodla, že zařadí Tunisko, Alžírsko a Maroko na seznam bezpečných států, jejichž občané mají jen minimální šanci azyl získat.


Čtěte také:

Migranti ze severu Afriky ztratí v Německu šanci na azyl, plánuje vláda

Získat azyl v Německu bude těžší, vláda schválila zpřísnění zákonů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web