Němečtí kriminalisté zmařili od roku 2001 jedenáct atentátů

Už jedenáct teroristických útoků zmařily od roku 2001 v Německu tajné služby a policie. S odvoláním na předsedu Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holgera Müncha o tom informovala agentura DPA. V Německu podle něj žije asi 470 nebezpečných islamistů připravených spáchat teroristický čin a jejich počet roste.

Německá policie
29.3.2016 11:12   |  

„Můžeme i na příkladech z minulosti vidět, že islamismus je přítomný i tady,“ uvedl Münch, podle nějž není to, že k žádnému velkému atentátu v Německu v posledních letech nedošlo jen otázkou štěstí, „ale i dobré spolupráce bezpečnostních složek“. Evropa a tedy i Německo jsou podle Müncha cílem islamistického terorismu. V současnosti však prý nemá žádné konkrétní informace o tom, že by Německu bezprostředně hrozil teroristický útok. „Zůstáváme ale ostražití,“ řekl.

BKA podle svého šéfa průběžně prověřuje možné napojení atentátníků z Bruselu a Paříže na islamisty žijící v Německu. V pátek policisté v Giessenu a Düsseldorfu zadrželi dva podezřelé muže, u kterých se však spojitost s teroristy zjistit nepodařilo. Německo slouží hlavně jako tranzitní země, uvedl Münch.

Před časem Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), který v Německu vykonává funkci kontrarozvědky, informoval, že v zemi žije zhruba 1100 radikálních islamistů schopných použít násilí. Asi 470 z nich je podle Müncha skutečně nebezpečných. „A jejich počet se v posledních letech zvýšil,“ dodal. Atentáty, které teroristé spáchali před týdnem na bruselském letišti a v metru, si vyžádaly 35 mrtvých včetně tří útočníků. Loni 13. listopadu teroristé zabili v Paříži 130 lidí.


Čtěte také:

Policie zmařila atentát ve Francii, mladíci chtěli zaútočit na četníky

Zmařili jsme sedm atentátů za půl roku, tvrdí Cameron a chce bombarodvat IS

Policie zmařila připravovaný atentát ve střední Francii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čeští advokáti pomohli koupit výrobce kávovarů za 28 miliard korun

Čeští advokáti pomohli koupit výrobce kávovarů za 28 miliard korun

Pražský tým advokátní kanceláře Schoenherr v čele s Vladimírem Čížkem se podílel na právě uzavřené obří transakci v oblasti výroby kuchyňských zařízení. Francouzský výrobce… více

Komerční prezentace
Mobilní web