Němečtí kriminalisté zmařili od roku 2001 jedenáct atentátů

Už jedenáct teroristických útoků zmařily od roku 2001 v Německu tajné služby a policie. S odvoláním na předsedu Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holgera Müncha o tom informovala agentura DPA. V Německu podle něj žije asi 470 nebezpečných islamistů připravených spáchat teroristický čin a jejich počet roste.

Německá policie
29.3.2016 11:12   |  

„Můžeme i na příkladech z minulosti vidět, že islamismus je přítomný i tady,“ uvedl Münch, podle nějž není to, že k žádnému velkému atentátu v Německu v posledních letech nedošlo jen otázkou štěstí, „ale i dobré spolupráce bezpečnostních složek“. Evropa a tedy i Německo jsou podle Müncha cílem islamistického terorismu. V současnosti však prý nemá žádné konkrétní informace o tom, že by Německu bezprostředně hrozil teroristický útok. „Zůstáváme ale ostražití,“ řekl.

BKA podle svého šéfa průběžně prověřuje možné napojení atentátníků z Bruselu a Paříže na islamisty žijící v Německu. V pátek policisté v Giessenu a Düsseldorfu zadrželi dva podezřelé muže, u kterých se však spojitost s teroristy zjistit nepodařilo. Německo slouží hlavně jako tranzitní země, uvedl Münch.

Před časem Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV), který v Německu vykonává funkci kontrarozvědky, informoval, že v zemi žije zhruba 1100 radikálních islamistů schopných použít násilí. Asi 470 z nich je podle Müncha skutečně nebezpečných. „A jejich počet se v posledních letech zvýšil,“ dodal. Atentáty, které teroristé spáchali před týdnem na bruselském letišti a v metru, si vyžádaly 35 mrtvých včetně tří útočníků. Loni 13. listopadu teroristé zabili v Paříži 130 lidí.


Čtěte také:

Policie zmařila atentát ve Francii, mladíci chtěli zaútočit na četníky

Zmařili jsme sedm atentátů za půl roku, tvrdí Cameron a chce bombarodvat IS

Policie zmařila připravovaný atentát ve střední Francii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web