Nový německý zákon umožní rychlejší vracení odmítnutých žadatelů o azyl

Německý kabinet dnes schválil právní úpravu, která má urychlit azylové řízení a vracení odmítnutých žadatelů do jejich vlasti a zjednodušit zřizování uprchlických center. Novely příslušných zákonů ještě musí schválit Spolkový sněm a Spolková rada, informovala německá tisková agentura DPA.

Angela Merkelová v Bundestagu
29.9.2015 11:57   |  

Vláda Angely Merkelové novely zákonů souvisejících s azylovým právem iniciovala kvůli prudce rostoucímu počtu uprchlíků. Návrhy předpokládají mimo jiné zařazení zbývajících tří balkánských zemí - Albánie, Kosova a Černé Hory - mezi takzvané „bezpečné státy původu“.

To umožní žadatele o azyl z těchto zemí rychleji posílat zpátky. Už loni Německo na stejný seznam zapsalo Bosnu a Hercegovinu, Srbsko a Makedonii.

Krácení podpory

Nová právní úprava má mimo jiné umožnit v některých případech krátit finanční podporu vyplácenou běžencům v záchytných střediscích. Uchazeči o azyl, u nichž je velká pravděpodobnost, že se v Německu usadí, mají mít možnost absolvovat integrační kurzy.

Vláda chce své návrhy projednat ve Spolkovém sněmu a Spolkové radě ve zrychleném řízení. Spolkový sněm by o nich o nich měl jednat už ve čtvrtek a Spolková rada v polovině října. Novely by pak mohly vstoupit v platnost počátkem listopadu.


Čtěte také:

Novodobé stěhování národů: na hranicích EU letos zadrželi už půl milionu uprchlíků

Pět miliard eur z nečekaných příjmů dá Německo na migranty

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům

Zeman u soudu: Altner byl jediným partnerem ČSSD ve sporu o Lidový dům aktualizováno

Prezident Miloš Zeman u Obvodního soudu pro Prahu 1 řekl, že pro sociální demokracii byl ve sporu o Lidový dům partnerem právník Zdeněk Altner. O tom, že Altner uzavřel dohodu s… více

Komerční prezentace
Mobilní web