O nebezpečí na letišti jsme Belgii varovali, tvrdí Izraelci

Izrael údajně varoval belgické úřady jen pár týdnů před úterními útoky, že se na letišti v Bruselu vyskytují závažné bezpečnostní nedostatky. Problémy na letišti Zaventem odhalili izraelští představitelé, kteří mají na starosti posuzování bezpečnosti na jednotlivých mezinárodních letištích, kam létají spoje z Tel Avivu. Informovala o tom televize Channel 2.

 Zrušené lety do Bruselu z Tel Avivu
24.3.2016 9:59   |  

Belgické úřady se po útocích staly terčem kritiky kvůli nedostatečné bezpečnosti. Turecko například ve středu oznámilo, že loni v červnu jednoho z bruselských atentátníků zadrželo a poté vyhostilo. Šlo o Brahima Bakraouiho. Belgické úřady ale radikála následně pustily na svobodu, a to navzdory varování, které o něm z Turecka dostaly, uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Nedlouho po útocích Brusel kritizoval i izraelský ministr dopravy Jisrael Kac. „Jestliže budou v Belgii pokračovat v pojídání čokolády, užívat si života a budou se tvářit, že jsou velcí liberálové a demokraté a nepřiznají si, že někteří z tamních muslimů patří k teroristickým skupinám, nebudou schopni proti nim bojovat,“ uvedl Kac v rozhovoru s izraelským rozhlasem.

„Evropa a Spojené státy nejsou připraveny si říct, že jde o válku proti islámskému teroru. Jestliže to správně nedefinujete, nemůžete vést globální válku,“ dodal Kac.


Čtěte také:

Bruselský masakr probudil Evropu, islamisté ukázali její zranitelnost

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web