Obytný mrakodrap u Dubaje postihl velký požár | E15.cz

Obytný mrakodrap u Dubaje postihl velký požár

Obytný mrakodrap u Dubaje postihl velký požár
požár Dubajského obytného mrakodrapu
• 

ČTK

Velký požár postihl v noci na dnešek výškové budovy poblíž Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Plameny nejprve zachvátily jednu z tuctu výškových budov obytného komplexu Ajman One v emirátu Adžmán a následně se rozšířily přinejmenším na další věžák. Hasičům se již podařilo dostat požár pod kontrolu.

Podle místních médií bylo na místě ošetřeno pět osob s menšími zraněními. Obyvatelé komplexu byli evakuováni, žádné oběti neštěstí nejsou hlášeny. Příčiny požáru nejsou známy. „Týmy civilní obrany dostaly požár v obytném komplexu pod kontrolu a jsou stále na místě a provádějí operace, jejichž cílem je ochlazení budov,“ uvedly úřady.

Na boj hasičů s plameny se dívaly do pozdní noci davy zvědavců, mnozí si ohnivé peklo natáčeli. K rozšíření ohně podle místních obyvatel napomohl silný vítr. „Jsme všichni velice rozrušeni. Přišli jsme o všechno,“ řekla serveru Pákistánka, jejíž tři děti byly evakuovány do bezpečí. „Můj byt byl zcela zničen. Ztratil jsem vše, včetně dokumentů a střechy nad hlavou,“ svěřil se i další z obyvatel se slzami v očích. „Zachránil jsem jen šaty, co mám na sobě, “ poznamenal indický nájemník.

„Nemůžu uvěřit, jak rychle se vše seběhlo. Viděla jsem z mého okna plameny a raději jsem si vzala doklady a opustila budovu. Nevypadalo to zprvu jako obrovský požár,“ řekla Ukrajinka Katerina, která byla evakuována z jedné z nepoškozených budov. Emirát Adžmán je domovem pro mnoho lidí, kteří dojíždějí za prací do Dubaje jako obchodního centra emirátů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!