Otravy metanolem mají první zahraniční oběť

V polském Płocku dnes v důsledku otravy metanolem zemřel 47letý muž. Další muž, v jehož těle byla také zjištěna přítomnost nebezpečného metanolu, leží ve vážném stavu v tamější nemocnici. Informoval o tom dnes polský server gazeta.pl.

ilustrační foto
22.9.2012 21:52   |  

„Předběžné závěry nenaznačují původ metanolu z České republiky,“ řekl Christopher Sand, mluvčí policie města Płocku, které leží asi 100 kilometrů severozápadně od Varšavy. Sand dodal, že muži nepili alkohol společně a jedná se tedy o dva samostatné případy. Muž, který dnes zemřel, byl převezen do nemocnice v pátek.

V souvislosti s aférou s pančovaným alkoholem dnes portál tvn24.pl informoval, že polská policie zadržela na jihu země Slovenku, která prodávala nekolkovaný a podezřelý alkohol z České republiky. V zajištěném kontrabandu jsou podle vyšetřovatelů také čtyři lahve s etiketami, před nimiž Praha varuje, napsal dnes .

Slovenka prodávala tvrdý alkohol na tržišti v jihopolském městě Tarnowskie Góry. Policisté při kontrole nalezli 71 lahví bez příslušných kolků, mezi kterými byly i čtyři kusy, které jsou považovány za možnou hrozbu, protože mají podezřelé etikety. Specialisté nyní zjišťují, zda obsahují nebezpečný metanol.


Čtěte také:

Polsko zakázalo obchod s tvrdým alkoholem z Česka

Polská policie: Informace o polském původu metanolu jsou fámy


Polští hygienici již několik dní provádějí kontroly obchodů a podezřelého alkoholu. Ze 453 odebraných vzorků doposud vyhodnotili asi čtvrtinu, v žádném z nich se nebezpečný metanol neprokázal. Úřady zatím zajistily v celé zemi více než 159 tisíc lahví alkoholu původem z Česka a uskutečnily inspekce na 38 tisících místech, kde se alkohol prodává.

Aféra s pančovaným alkoholem si v Česku za poslední dny vyžádala již 24 obětí, další lidé kvůli otravě metanolem leží v nemocnicích. Praha ve čtvrtek rozšířila dosavadní zákaz, prodej, podávání a nabízení lihovin s obsahem alkoholu 20 a více procent i na vývoz tohoto zboží do ciziny. Polsko zakázalo prodej českých nápojů s obsahem alkoholu přes dvacet procent v neděli.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Americké clo na dovoz čínské oceli dosáhne až 450 procent

Americké clo na dovoz čínské oceli dosáhne až 450 procent

Spojené státy pokračují v boji proti dovozu levné ocele z Číny. Americké ministerstvo obchodu v noci na dnešek oznámilo, že uvalí finální antidumpingová a antisubvenční cla na… více

Komerční prezentace
Mobilní web