Pád vrtulníku na Slovensku nepřežili čtyři lidé včetně pacienta | E15.cz

Pád vrtulníku na Slovensku nepřežili čtyři lidé včetně pacienta

Pád vrtulníku na Slovensku nepřežili čtyři lidé včetně pacienta
Vrtulník letecké záchranky Air Transport Europe (tento stroj se zřítil 7.9.2016 během záchranářské akce na Slovensku)
• 
ZDROJ: Štěpán Bruner, E15

ČTK

Na středním Slovensku se v noci na dnešek zřítil záchranářský vrtulník. Neštěstí nepřežil nikdo ze čtyř lidí na palubě včetně převáženého pacienta. Potvrdila to společnost Air-Transport Europe (ATE), která vrtulníkovou záchrannou službu v zemi provozuje.

Tragédie se stala ve středu pozdě večer v těžce dostupném terénu nedaleko Banské Bystrice, kam vrtulník letěl po zraněnou osobu. Po naložení pacienta a odletu stroje do nemocnice ztratili záchranáři kontakt s posádkou vrtulníku. Do oblasti byly vyslány záchranářské složky, které časně ráno našly trosky stroje i oběti neštěstí. Příčiny nehody nejsou známé.

Dva lidé zahynuli při nehodě vrtulníku na Plzeňsku

Padesátiletý pilot vrtulníku podle ATE patřil k nejzkušenějším ve společnosti. Nalétáno měl přes 4640 letových hodin a součástí leteckého záchranářského týmu byl od roku 1995. Posádka vrtulníku se podle portálu Aktuality.sk specializovala na slaňování v těžce dostupném terénu. Šlo o nový stroj Bell 429, který záchranáři v závěru srpna představili mediím a který doplnil dříve používané vrtulníky Agusta.

K podobné tragédii došlo na Slovensku i loni v srpnu. Celá čtyřčlenná posádka záchranářského vrtulníku tehdy nepřežila pád stroje, který se zřítil ve Slovenském ráji, kam letěl na pomoc zraněnému chlapci.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!