Pád vrtulníku na Slovensku nepřežili čtyři lidé včetně pacienta | E15.cz

Pád vrtulníku na Slovensku nepřežili čtyři lidé včetně pacienta

Pád vrtulníku na Slovensku nepřežili čtyři lidé včetně pacienta
8. září 2016 • 08:03
Na středním Slovensku se v noci na dnešek zřítil záchranářský vrtulník. Neštěstí nepřežil nikdo ze čtyř lidí na palubě včetně převáženého pacienta. Potvrdila to společnost Air-Transport Europe (ATE), která vrtulníkovou záchrannou službu v zemi provozuje.

Tragédie se stala ve středu pozdě večer v těžce dostupném terénu nedaleko Banské Bystrice, kam vrtulník letěl po zraněnou osobu. Po naložení pacienta a odletu stroje do nemocnice ztratili záchranáři kontakt s posádkou vrtulníku. Do oblasti byly vyslány záchranářské složky, které časně ráno našly trosky stroje i oběti neštěstí. Příčiny nehody nejsou známé.

Dva lidé zahynuli při nehodě vrtulníku na Plzeňsku

Padesátiletý pilot vrtulníku podle ATE patřil k nejzkušenějším ve společnosti. Nalétáno měl přes 4640 letových hodin a součástí leteckého záchranářského týmu byl od roku 1995. Posádka vrtulníku se podle portálu Aktuality.sk specializovala na slaňování v těžce dostupném terénu. Šlo o nový stroj Bell 429, který záchranáři v závěru srpna představili mediím a který doplnil dříve používané vrtulníky Agusta.

K podobné tragédii došlo na Slovensku i loni v srpnu. Celá čtyřčlenná posádka záchranářského vrtulníku tehdy nepřežila pád stroje, který se zřítil ve Slovenském ráji, kam letěl na pomoc zraněnému chlapci.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!