Po požáru výškového domu v Londýně se stále pohřešují desítky lidí, počet obětí stoupl na 30 | E15.cz

Po požáru výškového domu v Londýně se stále pohřešují desítky lidí, počet obětí stoupl na 30

ČTK

Po požáru výškového bytového domu v Londýně, který si v noci z úterý na středu vyžádal už 30 mrtvých. Šéf londýnské policie Stuart Cundy na otázku, zda je podle něj možné, že si požár vyžádal přes 100 obětí, ve čtvrtek odpověděl: "Doufám, že se počet obětí nevyšplhá k trojciferným číslům." 

Jeden z přeživších popsal anglickým médiím, jak s rodinou z domu prchali. "V momentě, kdy jsme otevřeli dveře, zachvátil nás dým. Neměli jsme však na výběr, jelikož plameny začaly šlehat skrze okna," řekl s tím, že museli sejít z 21. patra a neviděli nic před sebou. "Spolu s malými dcerami a mou těhotnou ženou, která je v sedmém měsíci, jsme museli po cestě překračovat těla," dodal.

Většina lidí v nejvyšších patrech čtyřiadvacetipodlažního domu podle odhadu odborníků požár pravděpodobně nepřežila. Teplota žáru překročila 1000 stupňů Celsia. V šesti nemocnicích lékaři prý pečují o 74 obětí požáru, 18 lidí je ve vážném stavu.

Podívejte se, jak to vypadalo v okolí budovy:

360p
Požár výškové budovy v Londýně

Hasiči a policie v Londýně pokračují v práci na likvidaci následků neštěstí. Britská premiérka Theresa Mayová nařídila, aby byl požár důkladně vyšetřen.

Předmětem vyšetřování byl mohly být například otázky, které se týkají dodržení protipožárních předpisů v domě, který nedávno prošel rekonstrukcí. V obecních bytech žilo podle britských médií 400 až 600 lidí z převážně sociálně slabších vrstev.

Počet obětí požáru výškové budovy v Londýně vzrostl na 17


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!