Po útocích v Barceloně zůstává 15 osob v kritickém stavu, mezi mrtvými nebyl identifikován žádný Čech | E15.cz

Po útocích v Barceloně zůstává 15 osob v kritickém stavu, mezi mrtvými nebyl identifikován žádný Čech

ČTK

Po čtvrtečním útoku v Barceloně, při němž zemřelo 14 lidí, byla v nemocnicích ošetřena více než stovka zraněných. V kritickém stavu zůstává 15 osob. 

Mezi mrtvými byli dosud identifikováni tři němečtí občané, Belgičanka a Ital. Podle francouzského ministerstva zahraničí bylo zraněno 26 Francouzů. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi mrtvými či zraněnými byli čeští občané.

Policie zabila pět lidí, kteří se ve španělském městě Cambrils pokoušeli porážet autem chodce

Řidič dodávky, která na rušné pěší zóně v centru katalánské metropole najela do lidí, je podle policie stále na útěku. Zadrženi byli dva podezřelí: Španěl z africké enklávy Melilla a Maročan.

Video, pořízené bezprostředně po útocích (upozorňujeme, že video je drastické)

360p
Teror v Barceloně: Na zemi leží zranění i mrtví lidé

Úřady nejprve hovořily o tom, že při útoku bylo zraněno 88 lidí. Po započítání těch, kteří se do nemocnic k ošetření dopravili sami, však jejich počet překročil sto. Panují obavy, že vzhledem k vážnému stavu některých zraněných může vzrůst počet mrtvých.

 Jindy rušná tepna La Rambla je prázdná, na místě jsou policisté a sanitky

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová dnes ráno ČTK sdělila, že stále platí informace, kterou Černínský palác zveřejnil v noci a podle které katalánská vláda s odvoláním na předběžné údaje uvedla, že mezi osobami postiženými teroristickým útokem v Barceloně nebyl identifikován žádný Čech.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!