Počet přistěhovalců do Německa z jiných zemí EU dosáhl rekordu | E15.cz

Počet přistěhovalců do Německa z jiných zemí EU dosáhl rekordu

Počet přistěhovalců do Německa z jiných zemí EU dosáhl rekordu
3. července 2016 • 09:35
Loni přišlo do Německa dosud nejvíce přistěhovalců pocházejících z jiných členských zemí Evropské unie. Celkem jich bylo 685 485, napsal o víkendu deník Die Welt s odvoláním na údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF).

Čistý přírůstek těchto přistěhovalců nicméně činí „jen“ 382 449. Z Německa se totiž v roce 2015 zároveň 303 036 unijních občanů vystěhovalo, dodal list.

Téměř 80 procent z uvedených loňských přistěhovalců pochází z východní Evropy. Nejvíce jich bylo z Rumunska (174 779) a z Polska (147 910). Následují Bulhaři (71 709) a Chorvaté (50 646). Celkově nyní žije v Německu 4,1 milionu přistěhovalců z členských států EU, uvádí BAMF.

EU chce prý dát další miliardy eur na omezení migrace

Německo, které je největší ekonomikou v Evropě, má relativně nízkou nezaměstnanost, jež dosahuje jen 6,1 procenta práceschopného obyvatelstva.

Tím přitahuje občany jiných unijních zemí, kteří hledají lepší životní podmínky, než panují u nich doma. Na vrcholu finanční a ekonomické krize mířily do Německa zástupy mladých lidí z jihu Evropy, zejména z Itálie a ze Španělska, poznamenala agentura AFP.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí