Police zmařila připravovaný atentát ve střední Francii | E15.cz

Police zmařila připravovaný atentát ve střední Francii

Police zmařila připravovaný atentát ve střední Francii
Francouzská policie
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Zatčením dvou mladíků francouzská policie minulý týden zmařila atentát, který dvojice ve jménu džihádu chystala proti bezpečnostním silám v oblasti města Orléans ve střední Francii. Oznámil to francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

„Domácí rozvědka DGSI zmařila připravovaný atentát proti představitelům bezpečnostních sil v oblasti Orléansu. Při zásahu 19. prosince byli zatčeni dva Francouzi. Jednomu je 20 let a s policií zatím neměl problémy, druhému je 24 a je známý delikvent,“ upřesnil ministr při návštěvě policistů a četníků v Toulouse na jihozápadě země.

Podle zdrojů agentury AFP byl jeden ze zatčených původem z Maroka, druhý z Toga. Dvojice byla v kontaktu s jedním francouzským džihádistou, který je v Sýrii a který nejspíš mladíky k atentátu navedl. K přípravě útoků na vojáky, policisty, četníky a představitele státu jeden ze zatčených již přiznal, řekl ministr. Od roku 2013 policie tak podle něj zmařila celkem deset atentátů.

Od krvavých atentátů islamistů 13. listopadu v Paříži a následného obnovení hraničních kontrol úřady také odmítly vstup do Francie 3414 osobám, které pro zemi představovaly možnou bezpečnostní hrozbu, dodal Cazeneuve.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!