Polsko čeká největší armádní cvičení od roku 1989, přijede 25 tisíc vojáků

Armádní důstojníci Polska a USA jednali dnes v německém Wiesbadenu o přípravě rozsáhlého vojenského cvičení NATO, které se uskuteční v červnu v Polsku. Cvičení Anakonda 16 se od 7. do 17. června zúčastní 25 tisíc vojáků z více než dvacítky zemí NATO.

Britští vojáci během cvičení jednotek NATO v Polsku
5.2.2016 19:32   |  

Podle polského generála Slawomira Wojciechowského půjde o největší vojenské cvičení za území Polska od roku 1989. Rozsáhlé manévry budou zahrnovat operace na zemi, ve vzduchu i na moři a budou se konat na všech velkých polských cvičištích.

„Naší strategií je zajistit bezpečnost našich spojenců a také varovat Rusko před další agresí po jeho invazi na Ukrajinu a nelegální anexi Krymu,“ prohlásil velitel amerických jednotek v Evropě generál Ben Hodges. Dodal, že NATO musí ukázat, že je schopné nasadit jednotky v Polsku či v baltských zemích dříve, než k nějaké krizi dojde. „Pak to Rusko odradí,“ řekl Hodges.

Cvičení Anakonda se koná v Polsku každé dva roky. Předchozího ročníku se účastnilo 12 500 vojáků, včetně asi dvou stovek českých.


Čtěte také:

Čeští vojáci budou cvičit v Mongolsku, piloti vyrazí na Baltic Eye

Americké tanky do Polska dorazí v polovině příštího roku

Stoltenberg: Evropské země NATO zastavily pokles výdajů na obranu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Trh s průmyslovými roboty roste, nejvíce se jich prodává v Číně

Trh s průmyslovými roboty roste, nejvíce se jich prodává v Číně

Více než čtvrtina průmyslových robotů, které se v minulém roce vyrobily, našly své působiště v Číně. Ve své zprávě to minulý týden uvedla Mezinárodní federace pro robotiku. Podle… více

Komerční prezentace
Mobilní web