Polsko čeká největší armádní cvičení od roku 1989, přijede 25 tisíc vojáků

Armádní důstojníci Polska a USA jednali dnes v německém Wiesbadenu o přípravě rozsáhlého vojenského cvičení NATO, které se uskuteční v červnu v Polsku. Cvičení Anakonda 16 se od 7. do 17. června zúčastní 25 tisíc vojáků z více než dvacítky zemí NATO.

Britští vojáci během cvičení jednotek NATO v Polsku
5.2.2016 19:32   |  

Podle polského generála Slawomira Wojciechowského půjde o největší vojenské cvičení za území Polska od roku 1989. Rozsáhlé manévry budou zahrnovat operace na zemi, ve vzduchu i na moři a budou se konat na všech velkých polských cvičištích.

„Naší strategií je zajistit bezpečnost našich spojenců a také varovat Rusko před další agresí po jeho invazi na Ukrajinu a nelegální anexi Krymu,“ prohlásil velitel amerických jednotek v Evropě generál Ben Hodges. Dodal, že NATO musí ukázat, že je schopné nasadit jednotky v Polsku či v baltských zemích dříve, než k nějaké krizi dojde. „Pak to Rusko odradí,“ řekl Hodges.

Cvičení Anakonda se koná v Polsku každé dva roky. Předchozího ročníku se účastnilo 12 500 vojáků, včetně asi dvou stovek českých.


Čtěte také:

Čeští vojáci budou cvičit v Mongolsku, piloti vyrazí na Baltic Eye

Americké tanky do Polska dorazí v polovině příštího roku

Stoltenberg: Evropské země NATO zastavily pokles výdajů na obranu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web