Pošlete Řecku další policisty, vybízí Frontex země EU

Členské státy Evropské unie a čtyři země připojené do schengenské zóny volného pohybu (Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko) zatím poskytly jen 396 z 1500 policistů, o něž žádala agentura Evropské unie pro ochranu vnějších hranic Frontex, aby pomohli Řecku při zvládání migrační krize. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na Frontex, jenž má na starosti vnější hranice EU.

Uprchlíci v Řecku
23.3.2016 19:35   |  

„Po páteční výzvě Frontexu, nabídly členské země doposud 396 policistů z požadovaných 1500. Frontex také žádal o 50 expertů na vracení migrantů a obdržel nabídky k vyslání 47,“ uvedl výkonný ředitel Frontexu Fabrice Leggeri.

„Apeluji na další členské země, aby poslaly mnohem víc policistů, pokud chceme podpořit vracení migrantů do Turecka, jak to s ním dohodla Evropská rada,“ dodal Leggeri.

Na základě dohody dojednané minulý týden v pátek mezi osmadvacítkou a Tureckem mají být Ankaře vráceni v zásadě všichni migranti, kteří od nedělního rána dorazili či dorazí na řecké ostrovy v Egejském moři. Za každého syrského občana mezi nimi slíbila EU na své území přesídlit jiného syrského uprchlíka z Turecka s právem na mezinárodní ochranu.

Podle mluvčí Frontexu Ewy Moncureové požadovaných 1500 policistů má být součástí 4000 lidí, mezi nimiž budou také vojáci, úředníci, kteří budou posuzovat žádosti migrantů, překladatelů i soudců, kteří mají řešit odvolání neúspěšných žadatelů.


Čtěte také:

Zazpívejte syrskou hymnu, budou v Řecku žádat imigrační úředníci

Řecku nabízí pomoc s imigranty dvacet zemí, včetně Česka

Soud EU: Žadatele o azyl lze předat do bezpečných zemí mimo unii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web