Při náletech v syrském městě Idlib po ohlášení příměří zahynulo 58 lidí | E15.cz

Při náletech v syrském městě Idlib po ohlášení příměří zahynulo 58 lidí

Při náletech v syrském městě Idlib po ohlášení příměří zahynulo 58 lidí
Následky bombardování v syrském městě Idlib
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Při náletech v syrském městě Idlib, které drží v rukou povstalci, dnes zahynulo 58 lidí. Novou bilanci zveřejnili opoziční aktivisté ze Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v zemi monitoruje z Británie. Předchozí údaje hovořily o smrti nejméně 24 civilistů. K leteckým úderům došlo krátce poté, co byla ohlášena dohoda o příměří dojednaná Ruskem a USA, poznamenala agentura AFP.

Mezi mrtvými je 13 žen a 13 dětí, uvedli aktivisté. Dalších desítky osob utrpěly zranění. Kolik je mezi oběťmi civilistů, nebylo jasné. Jak SOHR dodala, nebyla schopna identifikovat, kdo za nálety stojí. V provincii Idlib ale často na povstalecké pozice útočí letouny syrské armády za podpory ruského letectva.

Berlín začíná školit uprchlíky, kteří se mají podílet na obnově Sýrie

„Lidé zrovna nakupovali před (svátkem) íd al-adhá, který je příští týden. Proto je obětí tolik,“ uvedl k náletu Ramí Abdar Rahmán ze SOHR.

Útok na Idlib se uskutečnil krátce po ohlášení dohody o příměří, kterou v noci na sobotu dojednali ministři zahraničí Ruska a USA. Klid zbraní má začít platit s pondělním soumrakem, kdy v Sýrii stejně jako v ostatních muslimských zemích začíná svátek obětování íd al-adhá.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!