Přistání ve Stalingradu. Volgogradský gubernátor chce přejmenování letiště

Lidé cestující letecky do ruského Volgogradu se už brzy mohou ocitnout ve Stalingradu. Podle informací ruských médií se připravuje změna názvu místního mezinárodního letiště, které má nést jméno frontového města z druhé světové války. Výzvy k přejmenování celého města z Volgogradu na Stalingrad zatím neprošly ruským parlamentem.

Volgogradské letiště
24.8.2016 8:14   |  

Návrh válečných veteránů přejmenovat volgogradské letiště na stalingradské podpořil volgogradský gubernátor Andrej Bočarov. Zastává názor, že takový krok by posílil vlasteneckou výchovu mládeže a byl by projevem úcty k padlým obráncům města. V mohutné vojenské operaci Rudá armáda na přelomu let 1942-43 porazila silné armádní sbory wehrmachtu a zasadila se o rozhodující obrat bojů na východní frontě.


Přečtěte si: Litva v obavě z Ruska dál zbrojí, kupuje německé obrněnce za stamiliony eur


Volgogradští veteráni o návrat k dřívějšímu pojmenování města intenzivně usilovali. Sám ruský prezident Vladimir Putin před dvěma lety nevyloučil, že by se Volgograd k válečnému pojmenování mohl vrátit. Navrhl uspořádat o této otázce referendum.

Loni ruští komunisté předložil návrh na přejmenování Volgogradu na Stalingrad ve Státní dumě, ale při hlasování neprošel. Podle volgogradského rozhlasu není vyloučeno, že v případě přejmenování mezinárodního letiště už veteráni na změně názvu celého města nebudou trvat.


Čtěte také:

Potvrzeno. Paralympiády se žádný ruský sportovec nezúčastní

Michael Romancov: Jak dlouho udrží Moskva balanc?

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web