Putin vyhlásil státní smutek, Rusko se vzpamatovává z letecké katastrofy, která mu vzala Alexandrovce | E15.cz

Putin vyhlásil státní smutek, Rusko se vzpamatovává z letecké katastrofy, která mu vzala Alexandrovce

ČTK

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil na pondělí 26. prosince státní smutek kvůli letecké katastrofě u Soči, kde se zřítil letoun ministerstva obrany s 92 lidmi na palubě, včetně 64 členů věhlasného Alexandrovova armádního souboru písní a tanců. Putin současně slíbil pomoc pozůstalým a zevrubné vyšetření příčin katastrofy.

"Uskuteční se pečlivé vyšetřování příčin katastrofy a uděláme vše, abychom poskytli podporu rodinám obětí," řekl Putin novinářům a vyjádřil pozůstalým soustrast.

Letoun Tu-154 zmizel z radarů krátce po startu z letiště Adler u Soči, kde měl dnes časně ráno mezipřistání kvůli tankování paliva při letu z Moskvy do Sýrie za ruskými vojáky. Trosky stroje záchranáři našli u pobřeží. Z moře zatím podle agentury TASS vylovili deset mrtvých, nikoho živého však nenašli.

V Rusku se zřítilo letadlo s Alexandrovci. Letěli za ruskými vojáky do Sýrie

Státní smutek v celém Rusku se až dosud podle nepsaného pravidla vyhlašoval v případech, kdy počet obětí přesáhl stovku, jinak se omezoval na region, kde se neštěstí stalo. Naposledy Putin vyhlásil státní smutek loni na podzim po pádu ruského dopravního letadla na Sinajském poloostrově s 224 oběťmi, které byly posléze přičteny na vrub teroristům.

Rusko očekává opět ekonomickou recesi. Putin připustil vliv západních sankcí
Rusko nenabízí model, ve kterém by někdo chtěl opravdu žít, říká novinář Brian Whitmore

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!