Rozdíl ve výdělcích tenistů a tenistek roste | E15.cz

Rozdíl ve výdělcích tenistů a tenistek roste

Rozdíl ve výdělcích tenistů a tenistek roste
18. ledna 2016 • 07:45
Dnes začíná první tenisový grandslamový turnaj sezony Australian Open. A stejně jako v předchozích sezonách se i letos hráči i hráčky utkají o vyšší prémie než loni. Vzestup tenisu se projevuje na návštěvnosti, sledovanosti i zájmu sponzorů. Vyšší výdělky pak s sebou nesou i vyšší odměny pro hráče.

Tenis sice vydělává globálně, ale nejvýnosnější značkou je stále mužský tenis sdružený v organizaci ATP. Podle posledních známých výsledků, které srovnávají příjmy za rok 2014, vydělal okruh ATP 110 milionů dolarů, o 54 procent více než ženská organizace WTA.

Přitom ještě před deseti lety vydělávaly obě organizace přibližně stejně. Podle oficiálních zpráv ATP i WTA byl výnos mužské organizace v roce 2005 37,5 milionu dolarů, WTA vydělala jen o milion méně. V roce 2010 ztrácela WTA „jen“ 12 milionů dolarů, za dalších pět let je už rozdíl téměř 40milionový. ¨

Okruh ATP zažívá ekonomický vzestup každý rok. Za deset let se výnosy okruhu téměř ztrojnásobily. Podle odborníků za to může především trojice Novak Djokovic´, Roger Federer a Rafael Nadal, která svádí úchvatné tenisové bitvy a jejich rivalita láká diváky, a tedy i sponzory.

Výdělky mužů a žen v teniseVýdělky mužů a žen v teniseAutor: E15

Autor: Martina Peřinková
 

businessinfo.cz

  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou