Rusko vytvoří čtyři nové vojenské divize, reaguje prý na aktivity NATO

Ozbrojené síly Ruska budou na západě a v centrální části země posíleny o čtyři nové divize v reakci na růst aktivit Severoatlantické aliance, řekl vrchní velitel pozemních vojsk generálplukovník Oleg Saljukov.

Ruský voják
22.1.2016 11:50   |  

„V roce 2016 budou vytvořeny tři divize ve směru na západ a jedna v centrální části,“ prohlásil generál. Dodal nicméně, že tyto jednotky se zformují z již existujících brigád.

„Vytvoření nových divizí je jedním z opatření přijatých v reakci na zvýšení intenzity manévrů členských zemí NATO, kterou v poslední době pozorujeme,“ dodal Saljukov.

Moskva dává v poslední době výrazně najevo, že posiluje své ozbrojené síly. Potvrzuje to i další dnešní zpráva agentury RIA Novosti, podle níž náčelník generálního štábu ruských ozbrojených sil armádní generál Valerij Gerasimov informoval o nové či modernizované výzbroji, kterou ruské vojsko dostalo.

Generál především sdělil, že ruské strategické jaderné síly dostaly deset modernizovaných strategických bombardérů Tu-160, Tu-95 a Tu-22. Kromě toho připomněl, že do výzbroje ruského námořnictva už byly zařazeny nové jaderné raketové ponorky Alexandr Něvskij a Vladimir Monomach.


Čtěte také:

Rusko zvýší svou jadernou sílu, do služby zařadí pět raketových pluků

Export ruských zbraní neklesá. I příští rok má dosáhnout 15 miliard dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web