Saúdskoarabský princ upustil od zamýšlených investic v Íránu

Saúdskoarabský princ a jeden z nejbohatších lidí světa Valíd bin Talál už neuvažuje o žádných projektech či investicích, které plánoval v Íránu. Miliardář to uvedl na svém twitterovém účtu. Jde o další reakci na diplomatický spor, který po popravě vlivného šíitského duchovního Nimra Bákira Nimra panuje mezi Rijádem a Teheránem.

Saúdský princ Valíd bin Talál investuje miliardu rijálů na domácí burze.
5.1.2016 20:33   |  

Člen vládnoucího klanu Saúdů zároveň uvedl, že odmítl žádost íránského velvyslance o schůzku. Nařídil také, aby nízkonákladová letecká společnost Flynas pozastavila veškeré lety do Íránu. Ve firmě drží 34 procent akcií princova investiční společnost Kingdom Holding. Jaké měl v Íránu investiční plány, princ neupřesnil.

Saúdská Arábie v neděli přerušila diplomatické styky a zmrazila obchodní vztahy s Íránem v reakci na ostrou íránskou kritiku sobotní hromadné popravy, při které byl usmrcen i šíitský duchovní. Íránští demonstranti napadli už v noci na neděli zastupitelské úřady Saúdské Arábie v Íránu.


Čtěte také:

Saúdská Arábie popravila 47 teroristů, včetně duchovního podporovaného Íránem

Diplomatická roztržka pokračuje: Saúdové zakázali letecká spojení s Íránem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web