Saúdskoarabský princ upustil od zamýšlených investic v Íránu

Saúdskoarabský princ a jeden z nejbohatších lidí světa Valíd bin Talál už neuvažuje o žádných projektech či investicích, které plánoval v Íránu. Miliardář to uvedl na svém twitterovém účtu. Jde o další reakci na diplomatický spor, který po popravě vlivného šíitského duchovního Nimra Bákira Nimra panuje mezi Rijádem a Teheránem.

Saúdský princ Valíd bin Talál investuje miliardu rijálů na domácí burze.
5.1.2016 20:33   |  

Člen vládnoucího klanu Saúdů zároveň uvedl, že odmítl žádost íránského velvyslance o schůzku. Nařídil také, aby nízkonákladová letecká společnost Flynas pozastavila veškeré lety do Íránu. Ve firmě drží 34 procent akcií princova investiční společnost Kingdom Holding. Jaké měl v Íránu investiční plány, princ neupřesnil.

Saúdská Arábie v neděli přerušila diplomatické styky a zmrazila obchodní vztahy s Íránem v reakci na ostrou íránskou kritiku sobotní hromadné popravy, při které byl usmrcen i šíitský duchovní. Íránští demonstranti napadli už v noci na neděli zastupitelské úřady Saúdské Arábie v Íránu.


Čtěte také:

Saúdská Arábie popravila 47 teroristů, včetně duchovního podporovaného Íránem

Diplomatická roztržka pokračuje: Saúdové zakázali letecká spojení s Íránem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web