Šéf Facebooku Zuckerberg prý koupil část Havaje za dvě miliardy

Šéf internetové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg podle všeho hodlá trávit část svého času na Havaji. Jeden z nejbohatších mužů USA koupil podle magazínu Forbes část jednoho z havajských ostrovů, za kterou zaplatil přes 100 milionů dolarů (téměř 2,2 miliardy korun). Na jeho pozemku se nachází dlouhá písečná pláž či bývalá plantáž cukrové třtiny.

 Šéf internetové sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg
14.10.2014 11:31   |  

Třicetiletý miliardář podle magazínu zakoupil téměř 300hektarový pozemek na severním pobřeží čtvrtého největšího havajského ostrova Kauai. Kromě několik set metrů dlouhé pláže a třtinové plantáže se na pozemku podle médií nachází i řada budov či organická farma.

Podle havajských zákonů však nemůže majitel pozemku jakoukoli pláž na ostrovech uzavřít veřejnosti. Společnost Facebook odmítla informace o nákupu komentovat.

Havajský ostrov Kauai (zdroj: Kauai.com)

Zuckerberg byl až dosud na své majetkové poměry v nákupech realit poměrně skromný, v roce 2011 si pořídil rezidenci za „pouhých“ sedm milionů dolarů na prestižní adrese v kalifornském Palo Alto, později přikoupil několik okolních domů.

Nákupem části Kauai se připojuje například k šéfovi firmy Oracle Larrymu Ellisonovi, který za více než půl miliardy dolarů loni koupil celý ostrov Lanai, šestý největší z celého souostroví.

Podle zářijového žebříčku magazínu Forbes je Zuckerberg 11. nejbohatším člověkem USA s majetkem 34 miliard dolarů.


Čtěte také:

Facebook dokončil převzetí WhatsApp, hodnota obchodu ještě stoupla

Facebook chce internet pro všechny lidi na světě, investuje miliardy

Facebook zvýšil zisk na téměř 800 milionů dolarů, díky mobilní reklamě

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web