Šéf Swisscomu byl nalezen mrtev, zřejmě spáchal sebevraždu | E15.cz

Šéf Swisscomu byl nalezen mrtev, zřejmě spáchal sebevraždu

Šéf Swisscomu byl nalezen mrtev, zřejmě spáchal sebevraždu
Swisscom
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK
vag

Mrtvé tělo šéfa největší švýcarské telefonní společnosti Swisscom Carstena Schlotera nalezli v úterý ráno v jeho domě u Freiburgu v západním Švýcarsku. Policie zatím případ hodnotí jako sebevraždu, přesnou příčinu úmrtí ale vyšetřuje. S ohledem na rodinu dosud žádné podrobnosti neuvedla.

Devětačtyřicetiletý Němec Schloter nastoupil do telekomunikační firmy v roce 2000 a po šesti letech se stal jejím generálním ředitelem. V jednom ze svých posledních rozhovorů pro tisk otec tří dětí označil sám sebe za oběť moderních komunikací. Říkal, že je neustále online a je pro něj těžké se odpojit a odpočinout si.

Společnost zpráva o Schloterově úmrtí hluboce zarmoutila, řekl předseda správní rady Swisscomu Hansueli Loosli. Řízení podniku dočasně převezme šéf švýcarské divize firmy Urs Schaeppi.

Swisscom v minulém desetiletí potřeboval expandovat, aby kompenzoval slabý růst a silnou konkurenci na domácím trhu. To se mu ale příliš nevedlo, když v roce 2005 neuspěla jeho nabídka na převzetí Českého Telecomu ani pokus o koupi Telekomu Austria.

Za Schloterova vedení Swisscom získal v roce 2007 italského internetového operátora Fastweb. Podnik je jako bývalý telefonní monopol nadále z většiny vlastněn státem a jako ostatní podobné skupiny se potýká s klesajícími tržbami a zisky v důsledku přesunu klientů k internetovým operátorům jako Skype.

„Vyhořet může kdokoli“, říká psychiatr Radkin Honzák

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!