Slovensko chystá mimořádné cvičení na zvládnutí náporu migrantů | E15.cz

Slovensko chystá mimořádné cvičení na zvládnutí náporu migrantů

Slovensko chystá mimořádné cvičení na zvládnutí náporu migrantů
Skupina 25 běženců z Konga čeká 25. června pod dohledem policie na okraji obce Ásotthalom na srbsko-maďarské hranici na transport do uprchlického tábora.
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Slovensko uskuteční mimořádné cvičení svých bezpečnostních složek s cílem prověřit jejich připravenost na zvládnutí případného značného přílivu uprchlíků. Do cvičení se zapojí vojáci, policisté a další jednotky.

„Současná bezpečnostní situace není ideální a vyžaduje si naši zvýšenou pozornost. Proto jsme se rozhodli připravit cvičení, které prověří koordinaci a připravenost bezpečnostních složek na vlnu uprchlíků z různých zemí Afriky a Blízkého východu,“ uvedl ministr obrany Martin Glváč.

Cvičení pod názvem Nový horizont 2015 se uskuteční koncem tohoto měsíce v kasárnách v Nitře a v blízkém výcvikovém prostoru. Zapojí se do něj zhruba 200 vojáků s bojovou technikou a dále dalších 100 pracovníků jiných složek.

Zásah vůči převaděčům

V prostorech kasáren bude zřízen fiktivní uprchlický tábor, kde si bezpečnostní jednotky prověří postup při evidenci uprchlíků, poskytnutí prvotní zdravotní péče či nastolení pořádku. Vojáci si také procvičí hlídkování na hranici a zásah vůči převáděčům.

Slovensko na rozdíl od sousedního Maďarska, Itálie či Řecka náporu uprchlíků v rámci stávající migrační krize v EU nečelí. Slovensko sousedí také s Ukrajinou, společná hranice obou zemí je součástí vnějších hranic EU a schengenského prostoru volného pohybu osob.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!