Soud povolil vyklizení imigrantské kolonie u Calais

Správní soud ve francouzském Lille vyslovil souhlas se záměrem úřadů částečně vyklidit nouzovou migrantskou kolonii zvanou Džungle u francouzského přímořského města Calais. Informovala o tom francouzská média s odvoláním na prefekturu departementu Pas-de-Calais. Vystěhování stovek migrantů z jejich nouzových přístřešků a stanů se snažilo zabránit několik humanitárních organizací, které se proto obrátily na soud.

Imigranti ve stanovém táboře v Calais
25.2.2016 17:59   |  

Úřady chtějí vyklidit hustě zalidněnou jižní část Džungle, kde žijí tisícovky lidí, kteří doufají, že se jim podaří dostat se ilegálně do Británie.

Očekávaná evakuace se týká podle oficiálních údajů 800 až 1000 osob. Podle soudu úřady nemohou jižní část kolonie srovnat se zemí úplně. Zůstat musí společné prostory jako školy nebo modlitebny.

Úřady původně nařídily vyklizení prostoru do úterního večera tento týden, ale bylo třeba počkat na soudní rozhodnutí. Soud vynesení verdiktu v citlivé záležitosti v úterý odložil.

Úřady chtějí migranty přestěhovat do nového kontejnerového tábora nebo do přijímacích center v jiných regionech. Humanitární organizace se však domnívají, že pro tyto lidi nejsou zajištěny dostatečné ubytovací kapacity. Životní podmínky v calaiském táboře připomínají chudinské čtvrti velkoměst v rozvojovém světě a francouzské úřady to už dále nechtějí akceptovat.


Čtěte také:

Eurotunnel žádá kompenzaci ztrát spojených s migrační krizí

V Calais demonstrovat nesmíte, vzkázaly úřady francouzské odnoži Pegidy

Vyšlete do Calais armádu, žádají britští dopravci Francii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Babišovy ryby v sobě měly moc vody, zastavila je veterinární správa

Veterináři zastavili dvě zásilky dovozových mražených rybích výrobků, obsahovaly více vody, než obsahovat měly. Šlo o 47,5 tuny pangasia z Vietnamu a 8,2 tuny obalovaného filé z… více

Komerční prezentace
Mobilní web