Starosta Vilniusu ponouká investory: Kupte nám řecký ostrov

Starosta litevské metropole Vilniusu Arturas Zuokas, který je proslulý odvážnými nápady a neformálním vedením města, přišel s další perličkou. Litevským investorům navrhuje, aby koupili jeden z neobydlených řeckých ostrovů. Zuokas tak reagoval na nedávnou zprávu, že řecká vláda bude neobydlené ostrovy kvůli řešení tíživé finanční situace země prodávat nebo pronajímat.

 Řecko, ostrov, moře
28.8.2012 11:44   |  

Podle Zuokasova plánu by peníze na pořízení ostrova nešly z kapes daňových poplatníků, ostrov by ale Litevcům sloužil k rekreaci.

„Ostrov by mohli koupit litevští podnikatelé a darovat ho hlavnímu městu nebo státu,“ citoval Zuokase ruský server Lenta.ru. Podle starosty ostrovy před ekonomickou krizí stály asi 5,7 milionu dolarů (asi 113 milionů korun), ale v současné chvíli jejich cena prudce klesla.

Ostrov by podle něj mohl sloužit jako dovolenková destinace Litevců a jako nový trh pro domácí investory. „Pustý ostrov“ by mohl také získat status 22. městské části.


Čtěte také:

Ostrov Ikaria zvažuje odtržení od Řecka. Chce připojit k Rakousku

CK letos prodávají méně zájezdů, pokles postihl Egypt i Řecko


Nápad s nákupem ostrova není první kuriozitou za Zuokasova vedení města. V roce 2002 rozestavil po ulicích policisty z lepenky a loni tankem přejel špatně zaparkované auto na cyklostezce.

Podle internetové encyklopedie Wikipedie připadá na ostrovy přibližně jedna čtvrtina rozlohy dnešního Řecka. Země má přes 3 tisíce ostrovů, z nichž 167 jich je stále obydleno.

Autor: vrb, čtk

Komentáře

Čtěte také

Cukrářům z Ovocného Světozoru je Praha malá, chystají expanzi po Česku

Cukrářům z Ovocného Světozoru je Praha malá, chystají expanzi po Česku

Na patnáct až dvacet nových provozoven odhadují majitelé Ovocného Světozoru potenciál cukrářské sítě pro franšízovou expanzi do velkých měst tuzemska. Ze strany partnerů si to… více

Komerční prezentace
Mobilní web