Starosta Vilniusu ponouká investory: Kupte nám řecký ostrov

Starosta litevské metropole Vilniusu Arturas Zuokas, který je proslulý odvážnými nápady a neformálním vedením města, přišel s další perličkou. Litevským investorům navrhuje, aby koupili jeden z neobydlených řeckých ostrovů. Zuokas tak reagoval na nedávnou zprávu, že řecká vláda bude neobydlené ostrovy kvůli řešení tíživé finanční situace země prodávat nebo pronajímat.

 Řecko, ostrov, moře
28.8.2012 11:44   |  

Podle Zuokasova plánu by peníze na pořízení ostrova nešly z kapes daňových poplatníků, ostrov by ale Litevcům sloužil k rekreaci.

„Ostrov by mohli koupit litevští podnikatelé a darovat ho hlavnímu městu nebo státu,“ citoval Zuokase ruský server Lenta.ru. Podle starosty ostrovy před ekonomickou krizí stály asi 5,7 milionu dolarů (asi 113 milionů korun), ale v současné chvíli jejich cena prudce klesla.

Ostrov by podle něj mohl sloužit jako dovolenková destinace Litevců a jako nový trh pro domácí investory. „Pustý ostrov“ by mohl také získat status 22. městské části.


Čtěte také:

Ostrov Ikaria zvažuje odtržení od Řecka. Chce připojit k Rakousku

CK letos prodávají méně zájezdů, pokles postihl Egypt i Řecko


Nápad s nákupem ostrova není první kuriozitou za Zuokasova vedení města. V roce 2002 rozestavil po ulicích policisty z lepenky a loni tankem přejel špatně zaparkované auto na cyklostezce.

Podle internetové encyklopedie Wikipedie připadá na ostrovy přibližně jedna čtvrtina rozlohy dnešního Řecka. Země má přes 3 tisíce ostrovů, z nichž 167 jich je stále obydleno.

Autor: vrb, čtk

Komentáře

Čtěte také

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko,… více

Mobilní web