Strážce jaderné elektrárny v Belgii někdo zastřelil, čin nesouvisí s terorismem

aktualizováno V belgickém městě Charleroi byl zastřelen člen bezpečnostní služby působící v jaderném provozu u Bruselu, uvedl belgický deník La Dernière Heure, podle kterého vrah či vrahové ukradli oběti její služební kartu. Stalo se tak krátce po úterních atentátech v Bruselu a podle listu to vyvolalo obavy bezpečnostních složek, podle kterých jaderné elektrárny patří v Belgii k možným cílům teroristů. Prokurátor v Charleroi ale dodal, že čin nesouvisí s terorismem a že zavražděný o služební kartu nepřišel.

 Jaderná elektrárna Doel na severu Belgie
26.3.2016 15:20   |  

Vražda, o které úřady zprvu neinformovaly veřejnost, se stala ve čtvrtek večer. Služební karta byla podle deníku rychle deaktivována a hledá se odpověď na otázku, zda byla motivem zločinu. Podle listu je tato možnost tak pravděpodobná, že by si justiční orgány přály, aby se zneklidňující incident nedostal na veřejnost. „Informace ale prosákla ze strany Charleroi,“ dodal list.

Policejní mluvčí agentuře Reuters řekla, že případ nebude komentovat s ohledem na probíhající vyšetřování. Podle listu Le Soir byla oběť jedním ze strážců v jaderném ústavu Fleurus jižně od Bruselu. Muže podle listu někdo zabil, když se procházel se svým psem.

Deník La Dernière Heure ve čtvrtek napsal, že bratři Khalid a Brahim El Bakraouiovi, kteří se v úterý odpálili na bruselském letišti a v bruselském metru, sledovali ředitele belgického střediska pro výzkum jaderné energetiky (SCK/CEN). Natáčeli ho skrytou kamerou krátce po loňských listopadových teroristických atentátech v Paříži. Hodiny trvající záběry, zachycující průřez ředitelovým dnem, nalezli policisté při jedné z razií.

V Belgii, která je od atentátů ve zvýšené pohotovosti, zprávy médií podle Reuters oživují obavy z toho, že by islamisté mohli získat jaderný materiál či plánovat útok na některé jaderné zařízení v zemi. Úterní atentáty v Bruselu připravily o život 31 lidí a stovky osob utrpěly zranění.


Čtěte také:

K útokům v Bruselu se přihlásil Islámský stát, hrozí dalšími atentáty

Teroristé zabili ve světě 32 tisíc lidí. IS není nejbrutálnější organizací

V Bruselu zadrželi posledního atentátníka z Paříže

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web