Švédsko: dopravci musí prověřovat totožnost cestujících

Dopravním společnostem, které nebudou před cestou do Švédska kontrolovat identitu pasažérů, hrozí pokuta až 50 tisíc švédských korun (přes 145 tisíc korun). Podle portálu The Local to oznámila švédská ministryně dopravy Anna Johanssonová. Opatření má platit od 4. ledna.

Švédsko zavedlo dočasné hraniční kontroly
22.12.2015 7:45   |  

„Nejsou stanoveny žádné podrobné požadavky či návrhy, jak ověřování identity provádět,“ řekla Johanssonová s tím, že je odpovědností autobusových, vlakových i trajektových dopravců ověřovat identitu cestujících.

Pasažéři mladší 18 let, kteří cestují v doprovodu dospělé osoby s platným identifikačním dokladem, nebudou podle Johanssonové kontrolováni.

Desetimilionové Švédsko, které letos do listopadu přijalo téměř 150 tisíc žadatelů o azyl, se snaží proud migrantů mířících do země omezit.

Švédský premiér Stefan Löfven na konci listopadu oznámil, že jeho země je nucena zpřísnit hraniční kontroly i dosud vstřícnou azylovou politiku. Od obnovení pasových kontrol na hranici u Malmö v polovině listopadu počet běženců přicházejících do Švédska klesl o 30 procent.


Čtěte také:

Do Evropy letos přišlo přes milion imigrantů. Příští rok jich má být více

Švédsko kvůli migrantům rozšiřuje hraniční kontroly

Švédsko odsoudilo na doživotí dvojici mužů, kteří bojovali v Sýrii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Pojišťovny odhalují mnohem více podvodů, hlavně u nemocí a úrazů

Počet odhalených pojistných podvodů se od roku 2010 ztrojnásobil, loni přesahoval 15 a půl tisíce. Vyplývá to z informací poskytnutých projektem Česko v datech. Nedá se ovšem… více

Komerční prezentace
Mobilní web