Švédsko v létě pozastaví hraniční kontroly, personál potřebuje dovolenou

Švédsko se chystá od 4. července na nejméně dva týdny pozastavit pohraniční kontroly, které zavedlo loni v listopadu ve snaze zastavit proud běženců mířících do země. Informoval o tom list Aftonbladet.

Švédsko zavedlo dočasné hraniční kontroly
11.3.2016 13:56   |  

Přerušení pohraničních kontrol se shoduje s obdobím dovolených. „Aby byla policie schopná vykonávat svou práci, tak její personál rovněž potřebuje dovolenou,“ citoval deník šéfa pohraniční policie Patrika Engströma.

„Znamená to, že pokud v létě budeme opět čelit masovému příchodu lidí, budou naši lidé muset pracovat přesčas a my budeme muset podniknout další opatření, jak pohraniční kontroly zajistit,“ dodal. Ty ale podle informací Aftonbladetu nebudou obnoveny dříve než 18. července.

Švédsko, kde loni požádalo o azyl 163 tisíc lidí, čelilo největšímu množství běženců na podzim. Tehdy úřady každý týden registrovaly v průměru 9000 nově příchozích. Po zavedení hraničních kontrol loni v listopadu a jejich zpřísnění od ledna se proud uprchlíků mířících do země značně snížil. V poslední době je to asi 600 až 700 migrantů týdně.


Čtěte také:

Potřebujeme společný azylový systém, řekl v EP švédský premiér

Ve Švédsku bude žít bez dokladů dalších 46 tisíc migrantů, odhadují úřady

Švédsko prosperuje, ale ztrácí svůj klid

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česku zatím nehrozí nebezpečí, sešla se zpravodajská skupina

Česku zatím nehrozí nebezpečí, sešla se zpravodajská skupina

Česko zatím nemá informace, že by po útoku v Mnichově hrozilo zemi konkrétní nebezpečí. Na Twitteru to dnes oznámil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ve 13:00 se sešla… více

Mobilní web