Švédsko v létě pozastaví hraniční kontroly, personál potřebuje dovolenou

Švédsko se chystá od 4. července na nejméně dva týdny pozastavit pohraniční kontroly, které zavedlo loni v listopadu ve snaze zastavit proud běženců mířících do země. Informoval o tom list Aftonbladet.

Švédsko zavedlo dočasné hraniční kontroly
11.3.2016 13:56   |  

Přerušení pohraničních kontrol se shoduje s obdobím dovolených. „Aby byla policie schopná vykonávat svou práci, tak její personál rovněž potřebuje dovolenou,“ citoval deník šéfa pohraniční policie Patrika Engströma.

„Znamená to, že pokud v létě budeme opět čelit masovému příchodu lidí, budou naši lidé muset pracovat přesčas a my budeme muset podniknout další opatření, jak pohraniční kontroly zajistit,“ dodal. Ty ale podle informací Aftonbladetu nebudou obnoveny dříve než 18. července.

Švédsko, kde loni požádalo o azyl 163 tisíc lidí, čelilo největšímu množství běženců na podzim. Tehdy úřady každý týden registrovaly v průměru 9000 nově příchozích. Po zavedení hraničních kontrol loni v listopadu a jejich zpřísnění od ledna se proud uprchlíků mířících do země značně snížil. V poslední době je to asi 600 až 700 migrantů týdně.


Čtěte také:

Potřebujeme společný azylový systém, řekl v EP švédský premiér

Ve Švédsku bude žít bez dokladů dalších 46 tisíc migrantů, odhadují úřady

Švédsko prosperuje, ale ztrácí svůj klid

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finsko vyzkouší zaručený příjem, skupina obyvatel dostane 15 tisíc měsíčně

Finská vláda od příštího roku zavede zkušebně takzvaný všeobecný základní příjem. Vybraná skupina občanů bude od státu automaticky dostávat 560 eur (přes 15 tisíc korun) měsíčně.… více

Mobilní web