Taliban opět útočí na Kundúz, centrum severu Afghánistánu | E15.cz

Taliban opět útočí na Kundúz, centrum severu Afghánistánu

Taliban opět útočí na Kundúz, centrum severu Afghánistánu
Bojovník Talibanu na motorce ve městě Kundúz poté, co loni hnutí město krátce ovládlo
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Nejméně 50 ozbrojenců bylo zabito a více než 60 dalších zraněno při velké ofenzívě Talibanu v provincii Kundúz, kde se povstalci opět snažili dobýt stejnojmennou provinční metropoli. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na afghánské oficiální činitele. Taliban město loni na několik dní dostal pod kontrolu.

Boje kolem Kundúzu začaly jen několik dní poté, co Taliban oznámil začátek každoroční jarní ofenzivy a přísahal, že zahájí rozsáhlé útoky i s využitím sebevražedných útočníků, aby vytlačil od moci vládu podporovanou Západem.

Boje vypukly ve čtvrtek v šesti okresech provincie Kundúz, klíčové oblasti na severu Afghánistánu, která hraničí s Tádžikistánem. Bojovalo se i kolem provinčního hlavního města, kde afghánští vojáci odráželi ozbrojence celou noc.

„Odehrávaly se tu těžké boje, ale ozbrojencům se nepodařilo obsadit žádné oblasti a my jsme je zatlačili zpět,“ řekl agentuře Reuters policejní velitel Muhammad Kásim Džangalbáh.

Bojovníci Talibanu krátce obsadili Kundúz v loňském roce, což byla značná rána zasazená vládě prezidenta Ašrafa Ghaního.

Kundúz, centrum severu Afghánistánu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!