Teherán: Náš raketový program za žádných okolností nezastavíme

Írán za žádných okolností nezastaví svůj balistický program a má připraveny k odpálení další rakety, uvedl íránský generál Amír Alí Hadžízádeh. Íránské revoluční gardy ve středu podnikly další dvě zkoušky balistických raket dlouhého doletu, jimiž Íránci mohou zasáhnout Izrael. Testy kritizovaly Spojené státy i Izrael.

Ilustrační foto
10.3.2016 8:52   |  

„Íránský raketový program za žádných okolností neskončí… Revoluční gardy nikdy neakceptovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o íránském raketovém programu… jsme vždy připraveni bránit zemi proti agresorovi. Írán se nestane Jemenem, Irákem či Sýrií,“ prohlásil generál v noci na dnešek ve státní televizi.

Revoluční gardy testovaly několik balistických raket i v úterý. Střely byly odpáleny z různých základen během vojenského cvičení, jehož smyslem prý bylo ukázat odstrašující sílu a schopnost čelit hrozbám namířeným „proti (islámské) revoluci, státu a suverenitě země“. Podle íránských představitelů Íránci těmito zkouškami neporušili jadernou dohodu uzavřenou loni v létě se světovými mocnostmi.

Zatímco hospodářské sankce uvalené na Teherán kvůli jeho jaderném programu byly zrušeny, Spojené státy v lednu vyhlásily vlastní protiíránské sankce kvůli testům raketové výzbroje.

Říjnovou zkoušku nové íránské střely středního doletu totiž Američané vyhodnotili jako porušení rezoluce Rady bezpečnosti OSN.


Čtěte také:

Írán pokračuje ve zkouškách raket i přes americké sankce

Pokud Írán poruší jadernou dohodu, budeme jednat, uklidňoval Biden v Izraeli

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web