Teherán: Náš raketový program za žádných okolností nezastavíme

Írán za žádných okolností nezastaví svůj balistický program a má připraveny k odpálení další rakety, uvedl íránský generál Amír Alí Hadžízádeh. Íránské revoluční gardy ve středu podnikly další dvě zkoušky balistických raket dlouhého doletu, jimiž Íránci mohou zasáhnout Izrael. Testy kritizovaly Spojené státy i Izrael.

Ilustrační foto
10.3.2016 8:52   |  

„Íránský raketový program za žádných okolností neskončí… Revoluční gardy nikdy neakceptovaly rezoluci Rady bezpečnosti OSN o íránském raketovém programu… jsme vždy připraveni bránit zemi proti agresorovi. Írán se nestane Jemenem, Irákem či Sýrií,“ prohlásil generál v noci na dnešek ve státní televizi.

Revoluční gardy testovaly několik balistických raket i v úterý. Střely byly odpáleny z různých základen během vojenského cvičení, jehož smyslem prý bylo ukázat odstrašující sílu a schopnost čelit hrozbám namířeným „proti (islámské) revoluci, státu a suverenitě země“. Podle íránských představitelů Íránci těmito zkouškami neporušili jadernou dohodu uzavřenou loni v létě se světovými mocnostmi.

Zatímco hospodářské sankce uvalené na Teherán kvůli jeho jaderném programu byly zrušeny, Spojené státy v lednu vyhlásily vlastní protiíránské sankce kvůli testům raketové výzbroje.

Říjnovou zkoušku nové íránské střely středního doletu totiž Američané vyhodnotili jako porušení rezoluce Rady bezpečnosti OSN.


Čtěte také:

Írán pokračuje ve zkouškách raket i přes americké sankce

Pokud Írán poruší jadernou dohodu, budeme jednat, uklidňoval Biden v Izraeli

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Čeští advokáti pomohli koupit výrobce kávovarů za 28 miliard korun

Čeští advokáti pomohli koupit výrobce kávovarů za 28 miliard korun

Pražský tým advokátní kanceláře Schoenherr v čele s Vladimírem Čížkem se podílel na právě uzavřené obří transakci v oblasti výroby kuchyňských zařízení. Francouzský výrobce… více

Komerční prezentace
Mobilní web