TEPCO chce kolem Fukušimy nainstalovat podzemní zdi

23.4.2011 15:33   |  

Společnost TEPCO, provozovatel poškozené jaderné elektrárny Fukušima I, chce zabránit prosakování radioaktivní vody vybudováním podzemních zdí. Informuje o tom dnes agentura AFP s odvoláním na japonskou televizní stanici Asahi.

Fukušimu poškodilo v polovině března zemětřesení a vlna tsunami a uniká z ní radiace. TEPCO podle stanice Asahi zvažuje všechny možnosti, jak k únikům radiace zabránit. Jedním z nich jsou i podzemní zdi kolem jaderné elektrárny.

Pokud by k tomuto řešení došlo, dělníci by museli kopat až do hloubky 15 metrů, by se dostali na nepropustné podloží. Na něm by pak postavili betonovou zeď. „Společnost zvažuje mnoho možných opatření, tohle by mohlo být jedno z nich,“ řekl mluvčí TEPCO.

I když se technikům podařilo zastavit přímé úniky radioaktivní vody, která se z elektrárny dostávala trhlinami, musí také zabránit možné kontaminaci spodních vod.

TEPCO chce Fukušimu uzavřít nejpozději do šesti až devíti měsíců. První tři měsíce se bude podle plánu snažit o postupné snižování úrovně radiace. V dalších měsících má v úmyslu dostat pod kontrolu únik radioaktivního materiálu.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web