Thajsko: Za útoky zřejmě stáli odpůrci nové ústavy | E15.cz
Přejít do staré verze E15

Thajsko: Za útoky zřejmě stáli odpůrci nové ústavy

Thajsko: Za útoky zřejmě stáli odpůrci nové ústavy
13. srpna 2016 • 10:12
Thajská policie intenzivně vyšetřuje sérii útoků v letoviscích na jihu země, při nichž byli v minulých dvou dnech zabiti nejméně čtyři lidé a 35 dalších utrpělo zranění. Do dnešního rána nebyl ještě nikdo zatčen, řekl novinářům zástupce šéfa thajské policie Pongsapat Pongčaroen.

Zároveň vyjádřil přesvědčení, že dnes nebo nejpozději v neděli budou mít vyšetřovatelé k dispozici seznam podezřelých osob. Policie zatím vychází z toho, že násilné akce měly pravděpodobně vnitropolitický motiv.

Mohli by za nimi stát nejspíše odpůrci nové ústavy podporované vojenskou vládou, která byla minulý týden schválena v referendu. „Stačí se podívat, kde se útoky odehrály - všechny ty provincie pro ni (novou ústavu) hlasovaly,“ řekl v pátek policejní šéf Čaktchip Čajdžinda. „Podle mého názoru je tu souvislost s politickým vývojem.“

Ve čtvrtek večer a v pátek explodovalo na pěti různých místech Thajska nejméně deset náloží. Terčem atentátníků byly hlavně turistické lokality na jihu země. Všechny oběti jsou podle policie Thajci, mezi zraněnými jsou i cizinci.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí
  • Neplatičů DPH v registru přibývá geometrickou řadou
  • Snižte si náklady na byznys v cizině. Žádejte o vrácení DPH
Přejít do staré verze E15