Ukrajina zadržela šéfa dobrovolnické milice. Prý spolupracoval s Rusy

Ukrajinská tajná policie SBU zadržela šéfa ukrajinských občanských milicí Azov-Krym Stanislava Krasnova a obvinila ho ze spolupráce s Ruskem. Oznámila to agentura Unian. Krasnov měl podle obvinění předat ruským agentům seznam bojovníků dobrovolnického pluku Azov a měl vyprovokovat přestřelky na severní hranici okupovaného Krymu.

 Ukrajinská armáda na Donbasu
29.2.2016 16:21   |  

Krasnov se na ukrajinské straně účastnil bojů na východě země proti proruským separatistům a v poslední době se aktivně přičinil o blokádu Krymu, který Rusko předloni anektovalo. Podle ukrajinské prokuratury ale přitom tajně spolupracoval s Ruskem. V polovině února se měl údajně v sousedním Bělorusku sejít s pracovníky ruské rozvědky.

Úkolem Krasnova bylo údajně zinscenovat na severní hranici Krymu vraždu ukrajinského aktivisty a vyvolat přestřelku s ruskými vojáky, která měla předznamenat ruskou invazi do jihoukrajinské Chersonské oblasti.

Dobrovolnický pluk Azov vznikl živelně v počátcích bojů s proruským vzbouřenci na jaře roku 2014 a později se stal součástí ukrajinské Národní gardy. Podle kritiků se v něm sdružují ukrajinští neonacisté a aktivisté krajní pravice.


Čtěte také:

Štětina pozval do europarlamentu „Bílého vůdce" praporu Azov

Saakašvili: Na Ukrajině se stal převrat oligarchů, řešením jsou volby

Putin nařídil prověrku připravenosti armády u hranic s Ukrajinou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web