Únosce egyptského letadla na Kypru dál zadržuje sedm lidí

aktualizováno Únosce egyptského letadla, které dnes ráno nuceně přistálo na Kypru, mohl mít k činu osobní motiv. Podle kyperských sdělovacích prostředků žije na Kypru jeho bývalá žena a muž chce získat na Kypru azyl. Na palubě letadla bylo nejméně 55 cestujících a sedmičlenná posádka. Většinu z cestujících už únosce propustil, ale podle společnosti EgyptAir, jíž letadlo patří, stále zadržuje posádku a několik cizinců. Všichni egyptští cestující jsou na svobodě.

 ilustrační foto
29.3.2016 12:07   |  

Na palubě letadla je stále sedm lidí, z toho tři pasažéři. Na tiskové konferenci to řekl zástupce egyptské vlády. Národnosti stále zajatých cestujících ale nesdělil. Na palubě bylo podle představitele 55 pasažérů a posádka. Podle vládního činitele zatím konkrétní požadavky únosce nejsou jasné a stále se s ním vyjednává.

Pilot letadla Umar Gammál oznámil, že jeden z pasažérů pohrozil, že odpálí pás s výbušninami, který má na sobě, a nutil posádku odklonit směr letu na Kypr. Původně letadlo mířilo z Alexandrie do Káhiry. Kyperské zdroje zatím nepotvrdily, že má muž u sebe výbušniny. Na letiště v Larnace byla vyslána protiteroristická jednotka, letiště je uzavřeno a lety na Kypr odkloněny na letiště v Pafosu na západě ostrova.

Mluvčí letecké společnosti EgyptAir, již citovala agentura Bloomberg, řekla, že únosci požádali, aby letadlo přistálo na Kypru. Agentura DPA získala informaci, že piloti kontaktovali letiště v Larnace a požádali o povolení mimořádného přistání kvůli únosu. Podle kyperské televize bylo únosců několik a původně oznámili, že ženy a děti mohou vystoupit.

Egyptská státní média únosce identifikovala jako Egypťana Ibráhíma Samáhu, který chce získat na Kypru azyl. Podle svědků vyhodil z letadla na letištní plochu dopis a žádá, aby byl doručen jeho bývalé ženě.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web