V Bagdádu unesli tři Američany, iráčtí vojáci po nich pátrají

aktualizováno V irácké metropoli Bagdádu byli uneseni tři Američané, informovala televizní stanice Al-Arabíja. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí zatím hovoří jen o zmizení občanů. Jak uvedl, nyní Washington spolupracuje s iráckými úřady a snaží se zjistit, kde se Američané nacházejí. Podle některých informací unesly Američany blíže neupřesněné milice.

Ilustrační foto vojáků v Iráku
17.1.2016 23:29   |  

„Víme o zprávách, že američtí občané zmizeli v Iráku,“ uvedl mluvčí americké diplomacie John Kirby. „Plně spolupracujeme s iráckými úřady, abychom zjistili, kde jsou, a abychom je vrátili zpět,“ dodal bez bližších podrobností o počtu zmizelých či okolnostech jejich zmizení.

Kdo za únosem či zmizením Američanů stojí, není v tomto okamžiku jasné. Podle nejmenovaného iráckého bezpečnostního činitele, kterého citovala agentura AFP, byli tři Američané a irácký překladatel uneseni na jihu Bagdádu a iráčtí vojáci po nich pátrají.

Únosci prý patřili k milicím a na sobě měli vojenské uniformy. „Nevíme, čím se živili,“ uvedl tento zdroj na adresu Američanů.

Části Iráku ovládají ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS). Američané jsou přitom vůdčí silou spojenecké koalice, která na islamistické cíle v zemi útočí svými letouny.


Čtěte také:

Pentagon má prý plán, jak porazit Islámský stát v Sýrii a Iráku

USA přiznaly civilní oběti při útocích na IS v Iráku a Sýrii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web