V Bagdádu unesli tři Američany, iráčtí vojáci po nich pátrají

aktualizováno V irácké metropoli Bagdádu byli uneseni tři Američané, informovala televizní stanice Al-Arabíja. Mluvčí amerického ministerstva zahraničí zatím hovoří jen o zmizení občanů. Jak uvedl, nyní Washington spolupracuje s iráckými úřady a snaží se zjistit, kde se Američané nacházejí. Podle některých informací unesly Američany blíže neupřesněné milice.

Ilustrační foto vojáků v Iráku
17.1.2016 23:29   |  

„Víme o zprávách, že američtí občané zmizeli v Iráku,“ uvedl mluvčí americké diplomacie John Kirby. „Plně spolupracujeme s iráckými úřady, abychom zjistili, kde jsou, a abychom je vrátili zpět,“ dodal bez bližších podrobností o počtu zmizelých či okolnostech jejich zmizení.

Kdo za únosem či zmizením Američanů stojí, není v tomto okamžiku jasné. Podle nejmenovaného iráckého bezpečnostního činitele, kterého citovala agentura AFP, byli tři Američané a irácký překladatel uneseni na jihu Bagdádu a iráčtí vojáci po nich pátrají.

Únosci prý patřili k milicím a na sobě měli vojenské uniformy. „Nevíme, čím se živili,“ uvedl tento zdroj na adresu Američanů.

Části Iráku ovládají ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS). Američané jsou přitom vůdčí silou spojenecké koalice, která na islamistické cíle v zemi útočí svými letouny.


Čtěte také:

Pentagon má prý plán, jak porazit Islámský stát v Sýrii a Iráku

USA přiznaly civilní oběti při útocích na IS v Iráku a Sýrii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web