V bruselském metru zahynulo až 15 lidí, zraněných je 55

aktualizováno Až 15 mrtvých a 55 zraněných, z toho deset kriticky, si podle nejnovější bilance vyžádala dnešní exploze v bruselském metru ve stanici Maalbeek, v jejíž blízkosti se nacházejí instituce Evropské unie. Informovala o tom belgická veřejnoprávní televize RTBF s odvoláním na bruselský dopravní podnik STIB. Dva výbuchy na bruselském letišti Zaventem usmrtily 11 lidí a přes 80 vážně zraněných. Belgická prokuratura uvedla, že se jednalo o teroristické útoky.

 V bruselském metru zahynulo až 15 lidí, zraněných je 55 (22. března 2016)
22.3.2016 12:22   |  

V centru Bruselu byly později slyšet další menší výbuchy, které ale pravděpodobně byly kontrolované. Belgická média napsala, že pyrotechnici odpálili podezřelý objekt v ulici de la Loi poblíž stanice Maalbeek.

Provoz městské hromadné dopravy v Bruselu byl přerušen; kromě metra nejezdí ani autobusy a tramvaje. Belgické krizové centrum vyzvalo obyvatele metropole, aby zůstali na místech, kde se právě nacházejí, ať už doma či na pracovišti, a nevydávali se ven. Kromě městské dopravy byl zastaven také provoz vlaků, které odjíždějí z bruselských nádraží či na ně měly přijet. Týká se to i vlaků Eurostar.

Vojáci míří do Bruselu

Belgické úřady v souvislosti s útoky posílily bezpečnost kolem jaderných elektráren v zemi. Do Bruselu byly vyslány bezpečnostní posily; jedná se o 225 vojáků, napsala agentura Reuters.

Reportér agentury AP viděl ve stanici metra Maalbeek několik lidí s poraněními obličeje. Nejméně dvě osoby byly odnášeny na nosítkách. „Vlaková souprava právě odjížděla ze stanice Maalbeek, když se ozvala velmi hlasitá exploze. Vypukla panika. Ve stanici bylo v tu chvíli množství lidí,“ citovala agentura AP dvaatřicetiletého svědka Alexandrea Branse, který měl sám krev v obličeji.

Na záběrech belgické televize bylo patrné, že z vchodů stanice metra Maalbeek stoupá kouř. Na místě údajně byla rovněž slyšet střelba.


Čtěte také:

ONLINE: V bruselském metru a na letišti útočili teroristé, zabili přes 20 lidí

Evropské akcie po útocích v Bruselu padají, ztrácejí aerolinky a hotely

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Farmaceutické firmy loni lékařům vyplatily 1,6 miliardy

Farmaceutické firmy loni lékařům vyplatily 1,6 miliardy

Firmy zapojené do projektu Transparentní spolupráce Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) zveřejnily svoje platby lékařům za minulý rok. více

Komerční prezentace
Mobilní web