V Bruselu hrozil muž náloží, žádná se ale podle médií nenašla

aktualizováno Belgická policie zadržela dnes ráno před nákupním střediskem City 2 v centru Bruselu podezřelého muže, který předtím zavolal a sdělil policii, že má sebevražedný pás s trhavinou. Bezpečnostní zdroje poté řekly agentuře Reuters a místním médiím, že se žádné výbušniny u muže nenašly. Podle belgických médií se tak asi jedná o čin psychicky narušeného muže.

Policie v Bruselu
21.6.2016 9:57   |  

Poplach policie spustila kolem 5:30 SELČ. U zatčeného se podle prokuratury našlo „něco, co by skutečně mohlo být pásem s výbušninami“. Podezřelý předmět zkoumali pyrotechnici. Podle bezpečnostních zdrojů Reuters a stanic RTL a VTM se nenašla žádná výbušnina.

Početné bezpečnostní síly po dobu poplachu uzavřely okolí nákupního střediska na ulici Rue Neuve a některé vstupy do nedaleké stanice metra Rogier, která ale zůstala v provozu. Komplex obchodů obchodů City 2 leží necelý kilometr od hlavního bruselského Velkého náměstí (Grand-Place).

Kvůli incidentu se sešla krizová rada v čele s belgickým premiérem Charlesem Michelem. Šéf kabinetu kvůli tomu zrušil plánované ranní vystoupení v rozhlase.

Stav ohrožení dál platí

V Belgii stále platí třetí ze čtyř stupňů ohrožení teroristickým útokem. Třetí stupeň znamená, že ohrožení je „vážné, možné a pravděpodobné“, ale nikoli bezprostřední.

Mimořádná bezpečnostní opatření v zemi platí od listopadových útoků v Paříži, při kterých převážně francouzští a belgičtí džihádisté zabili 130 lidí. Obavy z terorismu v zemi oživily březnové sebevražedné atentáty islamistů v Bruselu, při kterých na letišti a v metru belgické metropole zahynulo 32 lidí.


Čtěte také:

K útokům v Bruselu se přihlásil islámský stát, hrozí dalšími atentáty

Islamisté zabili v Bruselu desítky lidí, akci prý lidé naplánovali

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web