V Calais vznikne kvůli migrantům bezpečná zóna pro 230 kamionů | E15.cz

V Calais vznikne kvůli migrantům bezpečná zóna pro 230 kamionů

V Calais vznikne kvůli migrantům bezpečná zóna pro 230 kamionů
Častých dopravních problémů v Calais využít uprchlíci, kteří se snaží dostat do kamionů směřujících do Británie.
• 
ZDROJ: ČTK
14. července 2015 • 20:25
Ve francouzském přístavu Calais vznikne bezpečná zóna pro kamiony, do které se nebudou moci dostat migranti. Dnes to oznámila britská ministryně vnitra Theresa Mayová. Na nákladní auta stojící ve frontách v Calais se coby černí pasažéři snaží dostat běženci, jejichž cílem je dostat se přes kanál La Manche z Francie do Británie.

Podle Mayové bude mít bezpečná zóna kapacitu pro 230 vozidel, což odpovídá asi čtyřkilometrové frontě. „Tak by měla být zajištěna bezpečnost nákladních aut a jejich řidičů - nebudou muset být volně na silnici, kde se k nim snaží dostávat migranti,“ řekla ministryně v parlamentu. Zónu budou hlídat francouzští policisté a řidičům kamionů by měla být k dispozici dříve než letos v prosinci.

Zástupce místních úřadů ale agentuře AFP řekl, že o plánech, o nichž před poslanci mluvila Mayová, nic neví.

Mayová chce také se svými kolegy v Evropské unii jednat o tom, aby všechna nákladní auta mířící do Británie odpovídala tamním bezpečnostním standardům. Jen sedm procent ilegálních migrantů, které v kamionech objeví britské úřady, je ve vozidlech registrovaných v Británii.

V Calais, kde nákladní vozidla čekají na vjezd do tunelu do kanálu La Manche nebo na trajekt, vznikl divoký tábor, v němž přežívá asi tři tisíce migrantů snažících se dostat z Francie do Británie. Situaci nedávno zkomplikovala stávka zaměstnanců francouzské trajektové přepravy, kteří zablokovali přístav v Calais. Toho využili migranti, kteří se snažili dostat do kamionů stojící v několikakilometrových frontách.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!