V Mekce spadl jeřáb ve Velké mešitě do davu lidí, přes sto z nich zemřelo

aktualizováno Při pádu jeřábu ve Velké mešitě v Mekce zemřelo nejméně 107 lidí a 238 dalších byla zraněna. Příčinou neštěstí byla podle médií silná bouře, která mohutný stavební stroj převrátila. Mekka patří k nejposvátnějším místům islámu a v současnosti se chystá na velkou pouť věřících z mnoha zemí.

Ilustrační foto Velké mešity
12.9.2015 9:11   |  

Fotografie na sociálních sítích zobrazují muslimské věřící v zakrvácených hábitech, na dalších snímcích jsou vidět trosky části stavby, v níž jeřáb podle všeho při pádu proboural zeď mešity.

Mekka se v těchto dnech připravuje na každoroční velkou pouť hadždž, která má podle islámského lunárního kalendáře začít v týdnu od 21. září a kterou má jednou za život vykonat každý muslim.

Loňské pouti se podle statistik místních úřadů zúčastnily více než dva miliony osob. Úřady už tehdy podle agentury Reuters omezovaly počet přítomných věřících z bezpečnostních důvodů, neboť v místě dlouhodobě probíhají stavební práce zaměřené na zvýšení kapacity mešity. Saúdskoarabské úřady oznámily, že přesnou příčinu dnešní tragédie vyšetřují.


Čtěte také:

Atentátník v Kuvajtu byl ze Saúdské Arábie, přiletěl krátce před činem

Saúdská Arábie hlásí další úmrtí kvůli nákaze MERS

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tusk: První neformální summit EU bez Británie proběhne ve středu

Tusk: První neformální summit EU bez Británie proběhne ve středu

Řádný summit šéfů států a vlád zemí Evropské unie se v důsledku rozhodnutí britských voličů o odchodu z unie ve čtvrtečním referendu prakticky zúží příští týden na jediný den.… více

Komerční prezentace
Mobilní web