V Německu roste počet zadržených pašeráků, nejvíce v Bavorsku | E15.cz

V Německu roste počet zadržených pašeráků, nejvíce v Bavorsku

V Německu roste počet zadržených pašeráků, nejvíce v Bavorsku
ilustrační foto z ČR, Na dálnici D5 na Tachovsku zadržela 31. července dopoledne policie nákladní auto s běženci. Na snímku nastupují do přistaveného autobusu.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Více než 2500 případů pašeráctví začala od počátku letošního roku vyšetřovat německá policie, asi polovinu údajných pašeráků zadržela ve spolkové zemi Bavorsko. Mnichov tak prý začíná mít problémy nejen s plnícími se uprchlickými tábory, ale i s nedostatečnou kapacitou vazebních věznic, tvrdí agentura DPA.

V největší německé spolkové zemi je nyní ve vyšetřovací vazbě kvůli podezření z pašeráctví asi 600 lidí. Nejhorší situace je v dolnobavorském Pasově, kde v současnosti počet lidí, kteří jsou ve vyšetřovací vazbě kvůli podezření z pašeráctví, převyšuje počet míst v místní věznici více než pětinásobně. Na 350 vazebně stíhaných připadá v pasovském nápravném zařízení jen 75 míst. Právě v tomto městě na rakouské hranici totiž končí jedna z hlavních tras migrantů vedoucích z Blízkého východu přes Balkán do Německa.

Rychle rostoucí počet řízení proti pašerákům hlásí kromě Bavorska i státní zastupitelství západoněmecké spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, kde jich oproti prvnímu pololetí roku 2014 přibyla až třetina. Naopak Sasko, které hraničí s Českou republikou, nebo Braniborsko, které sdílí hranici s Polskem, žádný výrazný nárůst počtu vyšetřovaných pašeráků úřady nezaznamenaly.

V Německu v první polovině letošního roku výrazně vzrostl také počet odsunutých neúspěšných žadatelů o azyl. Oproti loňskému prvnímu pololetí jich muselo z Německa nuceně odejít o více než 40 procent víc než od ledna do června 2014. Celkem jich bylo 8178. Téměř 70 procent z nich pocházelo ze zemí západního Balkánu, nejčastěji z Kosova a z Albánie.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!