V Rusku zemřel na zástavu srdce generál, který velel záboru Krymu | E15.cz

V Rusku zemřel na zástavu srdce generál, který velel záboru Krymu

V Rusku zemřel na zástavu srdce generál, který velel záboru Krymu
ilustrační foto (obsazování ukrajinské základny na Krymu)
• 
ZDROJ: ČTK/AP

ČTK

Generál ruských výsadkářů, který loni velel vojákům obsazujícím Krym, zemřel v neděli na zástavu srdce ve věku 52 let. Generálmajor Alexandr Šušukin byl v posledních dvou letech zástupcem náčelníka štábu výsadkových vojsk Ruské federace. Před tím velel ruským vojskům v Jižní Osetii, která se odtrhla od Gruzie.

Měl bojové zkušenosti z Afghánistánu, severního Kavkazu i bývalé Jugoslávie. Podle poradce ukrajinského ministra vnitra Stanislava Rečynského právě l Šušukin velel ruské vojenské operaci při anexi Krymu v březnu 2014.

„Šušukin velel kontingentu ruských výsadkářů během krymské operace. Ještě dříve (velel) operaci v Osetii. Taková 'ironie osudu',“ poznamenal Rečynskyj v narážce na populární sovětskou filmovou komedii Ironie osudu, která v postsovětských zemích dodnes patří k novoročním svátkům.

Po vojenském obsazení Krymu v březnu 2014 Rusko zorganizovalo „referendum“, ve kterém podle úřadů skoro 97 procent účastníků se vyslovilo pro připojení k Rusku, připomněl Unian. Západ anexi Krymu neuznává a proti Rusku vyhlásil sankce.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!