Ve Francii vykolejilo TGV vezoucí železničáře, zahynulo nejméně 10 lidí | E15.cz

Ve Francii vykolejilo TGV vezoucí železničáře, zahynulo nejméně 10 lidí

Ve Francii vykolejilo TGV vezoucí železničáře, zahynulo nejméně 10 lidí
Havárie TGV ve Francii
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Nejméně deset lidí zahynulo podle nové oficiální bilance při nehodě rychlovlaku TGV na východě Francie. Souprava vezoucí zhruba padesátku zaměstnanců francouzských drah vykolejila při zkušební jízdě nedaleko Štrasburku. Zranění utrpělo 32 lidí, stav 12 z nich je vážný. Podle agentury AFP jde o nejvážnější nehodu od chvíle, kdy byly rychlovlaky v roce 1981 uvedeny do provozu.

Vlakem cestovalo celkem 49 techniků francouzských státních drah SNCF. Nehodu zapříčinila vysoká rychlost. Zatím ale nelze říct, proč se stroj takto rychle pohyboval, uvedla podle agentury Reuters místní prefektura. Francouzská ministryně životního prostředí Ségolène Royalová na místě neštěstí uvedla, že pět lidí je nezvěstných.

Neštěstí se stalo v obci Eckwersheim na druhé větvi vysokorychlostní železniční trati mezi Paříží a Štrasburkem. Provoz by na ní měl začít v dubnu příštího roku.

List Dernières Nouvelles d'Alsace napsal, že souprava vykolejila v místě budoucího mostu. Z fotografií je patrné, že lokomotiva skončila v říčním kanálu podél kolejí. Část soupravy prý začala hořet.

Zraněné z místa přepravil vrtulník. Na místo zamířily desítky záchranářských vozů a skupina policejních potápěčů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!