Verdikt o výši Krejčířova trestu se odkládá, obhájkyně měla nehodu | E15.cz

Verdikt o výši Krejčířova trestu se odkládá, obhájkyně měla nehodu

Verdikt o výši Krejčířova trestu se odkládá, obhájkyně měla nehodu
Radovan Krejčíř
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Vynesení rozsudku nad Radovanem Krejčířem bylo dnes v Jihoafrické republice kvůli nepřítomnosti jeho obhájkyně odloženo na 12. října. Informovala o tom jihoafrická média. Soud měl dnes rozhodnout o výši trestu pro Krejčíře za pokus o vraždu a únos a za pokus o přechovávání narkotik.

Krejčířova advokátka už dříve utrpěla úraz, s odkladem verdiktu se proto částečně počítalo. Sám Krejčíř, který v soudní síni nenuceně posedával na dřevěném hrazení kolem místa pro souzeného, přítomným novinářům řekl, že z odložení rozsudku „není šťastný“. „Chci se odvolat,“ dodal anglicky Krejčíř, jehož citoval tamní server news24.com.

Soud v Johannesburgu uznal Krejčíře před více než dvěma týdny vinným z únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který zmizel i s 25 kilogramy pervitinu určeného pro Krejčíře. Krejčíř v minulosti vinu opakovaně odmítl. Bylo to jeho první odsouzení v Jihoafrické republice, kde je obžalován hned v několika různých případech.

Jihoafrický server The Citizen, který dlouhodobě o Krejčířově kauze informuje, ale už dříve uvedl, že proces je dočasně zastaven. Důvodem je úraz kolena, který si přivodila Krejčířova obhájkyně Annelene van den Heeverová. Kvůli tomu soud musel na konec září odročit už i rozhodování o žádosti Krejčíře o propuštění na kauci.

Jan Pachl: Zločin má vnitřní logiku a řád

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!