Virus zika se šíří, první případ hlásí Čína

Čína oznámila svůj první případ nákazy virem zika. Infikovaným je čtyřiatřicetiletý muž, který se nedávno vrátil z Venezuely, informovala agentura AP. Čínská národní komise pro zdraví a rodinné plánování však uvedla, že pravděpodobnost rozšíření viru v nejlidnatější zemi světa je „mimořádně nízká“ vzhledem k zimním teplotám a malé aktivitě komárů, kteří jsou hlavními přenašeči viru.

Komár tropický, přenašeč viru zika
10.2.2016 10:49   |  

Nakažený muž z jihočínského města Kan-čou se domů z Venezuely vrátil 5. února přes Hongkong a město Šen-čen. Z nemoci se prý rychle zotavuje, již nemá teplotu a také vyrážka ustupuje.

Virus zika se rychle šíří v latinskoamerických zemích. Většina pacientů má jen mírné příznaky, existuje ale podezření, že u lidského plodu virus způsobuje vývojovou poruchu mozku. Dosud proti němu není účinný lék ani vakcína. Zatím však nebyl potvrzen ani jeden případ přenosu z člověka na člověka.

Světová zdravotnická organizace (WHO) minulý týden kvůli nemoci vyhlásila celosvětový stav nouze a zdůraznila, že klíčové je zabránit rozšíření viru do Afriky a do Asie.


Čtěte také:

Obama žádá skoro dvě miliardy dolarů na boj s virem zika

WHO: Evropa by se měla začít připravovat na virus zika

Kolumbie hlásí více než 20 tisíc případů onemocnění virem zika

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web