Vlna migrantů z Libye letos zesílí, do Itálie jich připluje až milion

Video Počet nelegálních uprchlíků, kteří letos přes Středozemní moře zamíří z Libye do Itálie, se může vyšplhat na 500 tisíc až jeden milion. Řekl to šéf agentury Frontex, která má na starosti ochranu vnějších hranic Evropské unie. Loni se do Itálie po moři dostal rekordní počet imigrantů, více než 170 tisíc.

 Uprchlíci z Libye zachránění u italských břehů
6.3.2015 14:28   |  

„Musíme být připraveni čelit ještě mnohem obtížnější situaci než loni,“ řekl agentuře ANSA šéf Frontexu Fabrice Leggeri. Itálie se v posledních letech potýká s obrovským přílivem přistěhovalců, kteří se snaží do Evropy dostat po moři. Během roku 2013 připlulo k italskému pobřeží 2925 lodí, na nichž bylo asi 43 tisíc lidí včetně téměř čtyř tisíc dětí. To představovalo nárůst o 325 procent v porovnání s rokem 2012. Loni ale uprchlíků čtyřnásobně přibylo.

Italská pobřežní hlídka zachraňuje přibližně tisícovku migrantů


Letošní čísla by se mohla dostat až na milion. Napovídají tomu i první údaje za letošní rok: od začátku ledna do 4. března do Itálie připlulo 8918 běženců, ve stejném období loni to bylo 5611 lidí.


Čtěte také:

Řecko hrozí, že bez pomoci pošle do Evropy své ilegální imigranty

Jihoevropané táhnou do Německa, imigrantů je nejvíce od roku 1995

Syrští uprchlíci se bojí libanonských víz, Frontex převaděčů

Reportáž E15: Vlna válečných uprchlíků ze Sýrie dorazila i do Česka

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web