Výbuch v Bruselu: policie zadržela pět lidí

aktualizováno Neznámí útočníci v noci na dnešek podpálili budovu kriminologického institutu v Bruselu. Oheň následně způsobil explozi a značné škody na budově. Nikdo ale nebyl zraněn, protože institut byl v době činu prázdný. Podle agentury Reuters to řekla Ine Van Wymerschová z belgické prokuratury. Policisté zadrželi v souvislosti s incidentem pět osob a vyslýchají je.

Exploze u krimonologického ústavu v Bruselu
29.8.2016 14:59   |  

Podle belgických médií se útok stal kolem 02:30 SELČ. Auto prorazilo zábrany u institutu a útočníci, jejichž počet je nejasný, založili oheň na jednom z oken laboratoří. „Byl to úmyslný žhářský útok v laboratořích federální policie. Oheň pak způsobil výbuch, ale dovnitř nebyly vhozeny ani upevněny žádné výbušniny,“ uvedla Van Wymerschová.

Požár likvidovaly tři desítky hasičů. Pachatelé v areálu zanechali také ohořelé vozidlo.

Policie nemá žádné indicie, které by ukazovaly na teroristický čin, i když i tuto verzi prověřuje. Podle prokuratury ale šlo s největší pravděpodobností o zločin spáchaný organizovaným zločinem. Vyšetřovatelé agentuře AP sdělili, že za cíl útoku považují snahu zničit některé vyšetřovací spisy. Ústav slouží ke zkoumání materiálu nalezeného v terénu v důsledku trestných činů.


Přečtěte si: Atentáty v Bruselu připravily belgickou ekonomiku o víc než miliardu eur


Policisté zadrželi pět lidí, kteří se pohybovali v bezprostřední blízkosti institutu. Nyní je vyslýchají, aby zjistili, zda mají nějakou spojitost s incidentem.

V Belgii platí druhý nejvyšší stupeň pohotovosti kvůli terorismu. V březnu zaútočili na bruselském letišti a v metru sebevražední atentátníci, kteří zabili 32 lidí.


Čtěte také:

Brusel hledá způsob, jak teroristům ztížit přístup k penězům

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web