Z Řecka dál míří tisíce migrantů, Slovinci jich napočítali 8000

Na cestě z Řecka přes Balkán do západní Evropy jsou stále desítky tisíc migrantů, jen na slovinském území napočítaly tamní úřady v sobotu 7900 nově příchozích uprchlíků. Informovala o tom agentura STA. Celkem Slovinskem od 15. října prošlo na 210 tisíc lidí. Tisíce běženců jsou v pohybu i v Řecku, do přístavu v Aténách by z ostrovů v Egejském moři mělo dorazit 4700 osob, napsala agentura DPA.

 Ilustrační foto migrantů
15.11.2015 15:39   |  

Migranti do Evropy nyní připlouvají zejména z Turecka a na evropskou půdu potom vstupují v Řecku. Z ostrovů poblíž tureckého pobřeží je pak svážejí trajekty do přístavů v pevninské části země. V aténském přístavu Pireus přistálo v sobotu přes 6000 lidí, dopoledne k nim přibylo dalších 1700 migrantů a více než tři tisícovky běženců by se měly vylodit ještě do dnešního večera. Cestám přes moře teď přeje počasí - v Řecku je nyní asi 25 stupňů a bezvětří, napsala agentura DPA.

Uprchlíci z Řecka většinou směřují přes balkánské země - Makedonii, Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko do Rakouska a Německa. Ve Slovinsku v sobotu registrovali téměř 8000 migrantů a během dnešního dopoledne dorazily z Chorvatska další tři tisíce, uvedla agentura APA. Větší nápor běženců proto registrují i na rakousko-slovinské hranici. U štýrského hraničního přechodu Spielfeld dopoledne čekalo 3800 lidí na to, až je pohraničníci vpustí na rakouské území.


Čtěte také:

Uprchlíci prý ohrožují kvóty EU tím, že se odmítají registrovat

Řecké trajekty stojí kvůli stávce. Na ostrovech se hromadí uprchlíci

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Americké jaderné síly stále používají zastaralé diskety a počítačové systémy ze 70. let. Jejich údržba přitom americké daňové poplatníky vyjde každoročně na zhruba 61 miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web