Z Řecka dál míří tisíce migrantů, Slovinci jich napočítali 8000

Na cestě z Řecka přes Balkán do západní Evropy jsou stále desítky tisíc migrantů, jen na slovinském území napočítaly tamní úřady v sobotu 7900 nově příchozích uprchlíků. Informovala o tom agentura STA. Celkem Slovinskem od 15. října prošlo na 210 tisíc lidí. Tisíce běženců jsou v pohybu i v Řecku, do přístavu v Aténách by z ostrovů v Egejském moři mělo dorazit 4700 osob, napsala agentura DPA.

 Ilustrační foto migrantů
15.11.2015 15:39   |  

Migranti do Evropy nyní připlouvají zejména z Turecka a na evropskou půdu potom vstupují v Řecku. Z ostrovů poblíž tureckého pobřeží je pak svážejí trajekty do přístavů v pevninské části země. V aténském přístavu Pireus přistálo v sobotu přes 6000 lidí, dopoledne k nim přibylo dalších 1700 migrantů a více než tři tisícovky běženců by se měly vylodit ještě do dnešního večera. Cestám přes moře teď přeje počasí - v Řecku je nyní asi 25 stupňů a bezvětří, napsala agentura DPA.

Uprchlíci z Řecka většinou směřují přes balkánské země - Makedonii, Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko do Rakouska a Německa. Ve Slovinsku v sobotu registrovali téměř 8000 migrantů a během dnešního dopoledne dorazily z Chorvatska další tři tisíce, uvedla agentura APA. Větší nápor běženců proto registrují i na rakousko-slovinské hranici. U štýrského hraničního přechodu Spielfeld dopoledne čekalo 3800 lidí na to, až je pohraničníci vpustí na rakouské území.


Čtěte také:

Uprchlíci prý ohrožují kvóty EU tím, že se odmítají registrovat

Řecké trajekty stojí kvůli stávce. Na ostrovech se hromadí uprchlíci

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Jen 15 procent všech prodaných automobilů v Nizozemsku budou v roce 2025 tvořit elektromobily. Návrh na omezení fosilních aut tak podle ministra ekonomiky nedává smysl. více

Mobilní web